שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

האחיות מחדשות המאבק: יפחיתו מיום ראשון 2 מיטות במחלקות הפנימיות

טוענות: משרדי הבריאות, האוצר, ומנהלי בתי החולים אינם מקיימים את ההסכם שחתמו מול האחיות להוספת 190 תקנים ייעודיים

מיקי פלד 12:3016.06.11

האחיות מממשות את איומן ויחדשו את המאבק לתקנים. החל מיום ראשון תפחית הסתדרות האחיות שתי מיטות מכל מחלקה פנימית. זאת לאחר שמשרדי הבריאות, האוצר, ומנהלי בתי החולים אינם מקיימים לטענתן את ההסכם שחתמו מול האחיות, בינואר השנה, להוספת 190 תקנים ייעודיים לצורך השגחה מיטבית

על חייהם של החולים המונשמים במחלקות הפנימיות בבתי החולים.

 

יו"ר הסתדרות האחיות, אילנה כהן: "מאז שהודענו על הוצאת המיטות בתחילת השבוע אנו נתקלים באטימות מצד המערכת כך שכל הגורמים – החל מנהלות בתי החולים, דרך משרד הבריאות ועובד במשרד האוצר – מיתממים ובוחרים לגלגל את האחריות מהאחד לשני, תוך הפרה בוטה של ההסכם וסיכון ופגיעה בחיי החולים".

 

כזכור, בתחילת השנה יצאה הסתדרות האחיות למאבק על הגבלת אחוזי התפוסה בבתי החולים. ההסתדרות טענה כי מספר החולים המאושפזים במחלקות הפנימיות, בייחוד בסתיו ובחורף, עולה על יכולת הקליטה והטיפול, כך שחולים רבים נאלצים להישאר במסדרונות המחלקות ולא לקבל טיפול ראוי.

 

כמו-כן דרשו האחיות להגדיל את התקנים במחלקות הפנימיות כך שהאחיות תשגחנה טוב יותר על חייהם של החולים המונשמים כפי שמחייבים הנהלים המקצועיים של משרד הבריאות עצמו. בינושאר הושג כאמור הסכם בנושא.

 

כהן שיגרה היום מכתב למנכ"ל משרד הבריאות, פרופ' רוני גמזו, לסגן הממונה על התקציבים, משה בר סימן טוב, למנכ"ל שירותי בריאות כללית, אלי דפס, ולמנהלי בתי החולים. כהן כותבת כי "מתגלה לעיננו תמונה הזויה לפיה בחצי השנה האחרונה לא נוספה ולו מיטה אחת במחלקות הפנימיות בבתי החולים, ואף חמור מכך, בפועל נסגרו מחלקות שלמות בבתי החולים. המשמעות, חבלה מודעת וחמורה בכושרם של בתי החולים הציבוריים להעניק טיפול הולם".

 

ממשרד הבריאות נמסר בתגובה: "במקומות בהם לא התווספו אחיות ע"פ התקנים שהוקצו, חייב מנהל ביה"ח להשלים את איוש התקנים באופן מיידי. אנו מצפים מהאוצר שיממש את חלקו בהסכם".

 

ממשרד האוצר נמסר, לעומת זאת, כי "משרד האוצר אישר את הקצאת 190 התקנים המיועדים לקליטת אחיות. בהתאם לכך, נושא איוש המשרות נמצא באחריותו של משרד הבריאות".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x