שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

סערת הקוטג': שרת החקלאות ונציגי האוצר ידונו בהוצאת מוצרי חלב נוספים מפיקוח

הפגישה נקבעה טרם הסערה הציבורית סביב גל ההתייקרויות. ועדת הכלכלה תדון בהחזרת הפיקוח על מחיריהם של מוצרי החלב הבסיסיים

טל ליטמן, תומר אביטל ואורנה יפת 17:0915.06.11
בעיצומה של סערת הקוטג', שרת החקלאות, אורית נוקד, ונציגי האוצר יפגשו מחר (ה') לדון בהוצאת מוצרי חלב נוספים מפיקוח מחירים. הפגישה נקבעה עוד בטרם החלה הסערה הציבורית סביב גל התייקרויות המוצרים.

 

בפיקוח המחירים של משרד החקלאות נמצאים עשרה מוצרים ביניהם חלב בשקית ובקרטון (3% ו-1%), אשל, גיל, שמנת חמוצה,חמאה, גבינה קשה חצי שמנה עמק וגבינה קשה שמנה גלבוע. מחירי הביצים גם כן נמצאים בפיקוח משרד החקלאות.

 


 

שרת החקלאות ופיתוח הכפר אורית נוקד אמרה "אני מתנגדת לכוונת האוצר להוציא מוצרי חלב נוספים מפיקוח. המדיניות שלי בנושא עקבית וברורה. ישנם מוצרים בהם נדרש פיקוח של המדינה על התנהגות השוק. כולנו ראינו מה עלה בגורל מוצרי חלב שהוצאו מפיקוח. הסרת הפיקוח לא תרמה לתחרות אלא רק הזיקה לצרכנים. אני לא מוכנה שזה יהיה גורלו של החלב ושל מוצרי חלב בסיסיים נוספים ולכן לא אאפשר הוצאת מוצרים מפיקוח"

 

טרם התקבלה תגובת האוצר.

 

ועדת הכלכלה תדון בהחזרת מוצרים החלב הבסיסיים לפיקוח

 

יו"ר ועדת הכלכלה, ח"כ כרמל שאמה-הכהן, הודיע כי הוא ייזום דיון דחוף בוועדת כלכלה ביום ראשון הקרוב בנושא בחינת החזרת מוצרי החלב הבסיסיים לפיקוח.

 

ח"כ שאמה-הכהן הודיע כי לאור מספר הפניות הרבות שקיבל היום מאזרחים באופן ישיר והמחאה הציבורית הרחבה החליט לזמן דיון מקדמי דחוף לדיון בבחינת החזרת מוצרי החלב היסודיים לפיקוח, לרבות הקוטג׳.

 

"הכנסת צריכה להיות קשובה וזמינה לציבור בפרט כשזעקתו היא מהגדולות שידענו", אמר שאמה-הכהן. "בבסיס כולנו רוצים שוק חופשי ללא פיקוח, אך כשיש חשש שחופש השוק מאפשר הפקרות בהשוק, נדרשת חשיבה מחדש לגבי החזרת הפיקוח. עד לדיון בכנסת נקיים דיונים פנימיים עם משרדי האוצר התמ"ת והחקלאות".

 

דיון נרחב בנושא גל ההתייקרויות של מוצרי המזון במשק יתקיים בוועדה בעוד כשבועיים.

 

ארדן נגד שופרסל

 

השר להגנת הסביבה, גלעד ארדן, תוקף את רשת שופרסל על מבצע הקוטג' 1+ 1 שהרשת מציעה ללקוחותיה, בעקבות הסערה הצרכנית סביב מחיר הקוטג' ומוצרי המזון. "שמחתי לגלות כי למחאה זו השפעה ושרשתות שיווק מסוימות החליטו לנקוט ביוזמה להורדת מחירים לטובת הצרכן. אך עם זאת, נדהמתי לגלות כי בניגוד לאחרים דווקא רשת שופרסל שאתה עומד בראשה היא הרשת היחידה שבחרה לעשות שימוש במצב ולעודד קנייה מיותרת ובזבזנית של מוצרים באמצעות מבצע של 1+1", כותב ארדן במכתב לריצ'י האנטר, מנהל עסקים ראשי בשופרסל.

 

שופרסל בתגובה: "אנו פועלים ימים כלילות לשיפור איכות הסביבה וקיבלנו את הציון המירבי במעלה בתחום איכות הסביבה.במקרה זה פעלנו לטובת הצרכנים שלנו , משפחה ממוצעת צורכת 4 קוטג' בשבוע ולכן אין גידול בצריכה ובזבוז".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x