• תפריט
בארץ

איתוראן במגעים מתקדמים לפעילות על רשת פלאפון כמפעיל וירטואלי

יחיאל בן שושן, שוויתר על התמודדות במכרז התדרים, יעמוד בראש המיזם של איתוראן. תשתית התקשורת צפויה להתבסס גם על לינק-יו, אותה רכש בן שושן בתחילת השנה

גילעד נס 21:4330.05.11

חברת איתוראן תקשורת סלולרית, מקבוצת איתוראן, נמצאת במגעים מתקדמים מול פלאפון לקראת פעילות כחברת סלולר וירטואלית על הרשת של פלאפון.

 

איתוראן קיבלה רישיון מפעיל וירטואלי באוקטובר 2010, ומאז ניהלה מגעים עם פרטנר ופלאפון. בשבועות האחרונים חלה התקדמות משמעותית מול פלאפון, והצדדים נמצאים כעת בשלביו הסופיים של המו"מ, אך ניסיון העבר במגעים בין מפעילים וירטואלים אחרים בישראל לחברות הסלולר מלמד כי גם בשלב זה עלולים הצדדים להיפרד ללא הסכם.

 

איתוראן מספקת שירותי ניווט, מידע וחילוץ לרכבים בישראל ובעולם. החברה רכשה ב-2007 את חברת "מפה", המספקת מפות ומידע גיאוגרפי אודות ישראל לחלק גדול משירותי הניווט, בהם שירותי הניווט הסלולריים, אתרי המפות באינטרנט.

 

איתוראן מפעילה שירות ניווט סלולרי בעצמה, אך ככל הידוע המגעים מול פלאפון אינם כוללים התייחסות לשימוש של פלאפון בשירות הניווט של איתוראן. כיום מציעות חברות הסלולר הישראליות, ובהן פלאפון, שירות ניווט המתבסס על תוכנה של חברת טלמפ הישראלית. עם זאת, המפות שעל בסיסן פועל שירות הניווט מסופקות בידי חברת "מפה", כך שלאיתוראן הכנסות עקיפות משירותי הניווט המתחרים.

 

מי שיעמוד בראש הפעילות של איתוראן כמנכ"ל החברה הוא יחיאל בן שושן, מי שתכנן להתמודד במכרז התדרים שערכה המדינה במטרה להכניס מפעילי סלולר חדשים בעלי תשתית עצמאית, והיה אמור להסתמך על מימון מצד משפחת גרמזיאן היהודית-קנדית, אך בסופו דבר החליט שלא להתמודד. בן שושן, שניהל בארה"ב מספר מפעילים וירטואליים קטנים בעשור הקודם, רכש בתחילת השנה את חברת Link-U, שסיפקה שירותי סלולר לישראלים בחו"ל, לאחר שהחברה כמעט ונסגרה, ולאחר ניסיון קודם של נטויז'ן לרכוש אותה.

 

לינק-יו מחזיקה בהסכמי נדידה עם מפעילים סלולריים ברחבי העולם, ובתשתית תקשורת בישראל, ונכסים אלו אמורים להשתלב בפעילות עם איתוראן ולשמש כתשתית התקשורת שהחברה נדרשת להציב בנוסף לשימוש ברשת של פלאפון. יו"ר החברה צפוי להיות גיל שרצקי, המנהל בשנים האחרונות את פעילות שירותי הניווט והמידע של איתוראן, ושימש כמנכ"ל הפעילות הסלולרית עד לשילובו של בן שושן במיזם.

 

בכך עולה מספר המפעילים הווירטואלים שמתכננת פלאפון לארח לשלושה, לאחר שהחברה חתמה בחודשים האחרונים על הסכמים עם פרי טלקום ורמי לוי. פרי טלקום אמורה להתחיל את שירותיה בחודשיים הקרובים, ורמי לוי יחל לפנות ללקוחות ככל הנראה בחודש אוגוסט. באם אכן תציע איתוראן את שירותיה על רשת פלאפון, תשלים בכך האחרונה פניה לקהל מגוון יחסית בקרב הצרכנים הישראלים, שכן רמי לוי צפוי לפנות ללקוחות בעלי הוצאות תקשורת נמוכות יחסית, פרי טלקום צפויה לפנות לקהל המשתמשים המתוחכם יותר המבקש גם להתנסות בשירותים מתקדמים, ואיתוראן משרתת כבר היום לקוחות המצויים בין שני קצוות אלו.

 

פרטנר חתמה על הסכם אירוח עם אלון סלולר מקבוצת דור אלון, ועל פי הערכתה של האחרונה בדו"חות הרבעון הראשון שפרסמה לפני כשבוע, אלון סלולר אמורה להתחיל להציע שירותים ללקוחותיה לקראת סוף השנה.

 

סלקום העדיפה שלא להגיע להסכמים עם מפעילים וירטואליים, והחברה צפויה להשיק בחודשים הקרובים מותג חדש שינסה להיאבק באיום מצד המפעילים הוירטואליים תוך פניה לקהל לקוחות הפרי-פייד ולקוחות הרגישים למחיר.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x