$
מוסף אקדמיה

התארים הכי שווים בעולם

לימודי ניורו־כלכלה, אסטרוביולוגיה או עיצוב כלי רכב? כלכליסט הפך את העולם כדי למצוא 10 תוכניות לימוד אטרקטיביות למי שמעוניין בתואר שני קצת פחות סטנדרטי מ־MBA. כל הפרטים, הדרישות והמחירים כבר בפנים

ליאור באקאלו, אולגה ויניאר ורוני שני 10:5518.05.11

היצירתי

לעצב את המכונית של המחר

תואר שני באמנות בעיצוב כלי רכב במכון העיצוב האירופי IED Turin, איטליה

 

לצד תארים באופנה ועיצוב גרפי מציע מכון העיצוב האירופי גם תואר שני בעיצוב כלי רכב בשלוחת המכון בטורינו, איטליה. מטרת התוכנית היא להכשיר מעצבים שיהיו בעלי רגישות, אומץ ויכולת כדי לדמיין ולעצב את רכבי המחר. כיאה לתעשיית העיצוב, הסטודנטים בתוכנית נדרשים להיות חצופים, אמיצים ויצירתיים - לא ממש החומר הקלאסי לתוכנית לימודים אקדמית.

 

לאחר שנה ראשונה ותיאורטית, 19 התלמידים בתוכנית מחולקים לצוותים ונדרשים לעבוד כאילו הם חלק מסביבת עבודה לכל דבר, ולפתח ולייצר מכונית קונספט בגודל אמיתי שתהווה את פרויקט הגמר שלהם.

 

סטודנטים ב-IED TURIN מציגים את פרויקט הגמר סטודנטים ב-IED TURIN מציגים את פרויקט הגמר

 

הקורסים בתוכנית מגוונים וכוללים תכנים כמו לימוד פוטושופ, עיצוב, הנדסת רכב, שיווק, היסטוריה של עיצוב הרכב והנדסת אנוש.

 

הלימודים מתקיימים בשפה האנגלית, ומעצבים של חברות רכב כלנצ'יה ופיאט משמשים מרצים בתוכנית ומסייעים לתלמידים ליצור קשרים ראשונים בתעשייה.

 

תנאי קבלה: תואר ראשון בתחום העיצוב שנלמד בין שלוש לחמש שנים, תעודה מקצועית בתחום זה ממוסד פרטי ברמת אוניברסיטה, וכן שנתיים של ניסיון מקצועי בתחום עיצוב הרכב. אין הגבלות לסטודנטים זרים.

 

משך תוכנית הלימודים: שנתיים.

 

שכר הלימוד: 30 אלף יורו, המכסים גם לפטופ שמשמש ללימודים ונשאר בידי התלמיד.

 

לינק: bit.ly/IEDCar

 

למה זה כדאי: לעצב את מכוניות העתיד בבירת תעשיית הרכב והעיצוב האיטלקית. מה לא ברור?

 

הבינלאומי

לסדר לעצמכם קריירה באו"ם

התוכנית לכלכלה בינלאומית בבית הספר למחקרים בינלאומיים מתקדמים באוניברסיטת ג'ון הופקינס, וושינגטון DC

 

תוכנית הלימודים לכלכלה בינלאומית היא חלק מהלימודים לתואר שני ביחסים בינלאומיים בבית הספר למחקרים בינלאומיים מתקדמים (ה־SAIS). מטרת התוכנית היא להקנות לסטודנטים הבנה בתיאוריות ובכלים כלכליים ובאופן שבו הם מתפקדים במערכת הכלכלית הגלובלית. התוכנית כוללת קורסים ברמות שונות של תיאוריה מוניטרית וסחר בינלאומיים, תיאוריית המשחקים, כלכלה ציבורית, ניהול סיכונים במערכת הפיננסית הבינלאומית, ליברליזציה ועוני ועוד.

 

אוניברסיטת sais אוניברסיטת sais צילום: Kaveh Sardari

 

לפי מחברי התוכנית, המיקוד בכלכלה הוא ייחודי לתוכנית ב־SAIS בהשוואה לתוכניות מתקדמות אחרות בתחום היחסים הבינלאומיים - דבר שלטענתם מקנה לבוגרי התוכנית יתרון משמעותי בהשתלבות בתחומי הפיננסים הבינלאומיים, מדיניות ציבורית, עסקים או פיתוח כלכלי בסקטור הפרטי או במגזר הציבורי.

 

תנאי קבלה: הסמכה לתואר ראשון בציון מינימלי של -B במבואות למיקרו ומאקרו־כלכלה, ציוני GRE או GMAT, קורות חיים ושני מכתבי המלצה. בנוסף יש לצרף מכתב אישי המציין את מטרת הסטודנט בלימודיו ובקריירה, מה החוויות הבולטות שהביאו אותו לבחור בלימודי יחסים בינלאומיים וכיצד הלימודים ב־SAIS משתלבים בכך. כמו כן יש לצרף מאמר של עד 600 מילה בנושא לאומי או בינלאומי בעל חשיבות אישית לסטודנט.

 

סטודנטים זרים חייבים במבחן TOEFL מקוון בציון של 100 ומעלה או מבחן IELTS בציון 7 ומעלה.

 

משך תוכנית הלימודים: 3–4 סמסטרים.

 

שכר הלימוד: כ־36 אלף דולר לשנה בלימודים מלאים בצירוף תוספות בגובה כ־2,200 דולר בשנה, או כ־18 אלף דולר לסמסטר. באוניברסיטה מעריכים את ההוצאה הכוללת שלה נדרש סטודנט ב־58 אלף דולר בשנה. האוניברסיטה מציעה מלגות מוגבלות לסטודנטים בלימודים מלאים.

 

לינק: bit.ly/jhuSAIS

 

בוגרים בולטים: שר האוצר האמריקאי טימותי גייתנר, כלת פרס נובל לשלום ג'ודי וויליאמס, סגנית מזכ"ל האו"ם אנגלה קיין, מגיש CNN וולף בליצר

 

מרצים בולטים: הפילוסוף פרנסיס פוקויאמה, מנכ"לית קרן המטבע לשעבר אן קרוגר, נשיא הבנק העולמי לשעבר פול וולופוביץ, שר האוצר האמריקאי לשעבר הנרי פולסון

 

למה זה כדאי: המשבר העולמי הראה ארגונים בינלאומיים מכופפים ממשלות. בעולם כזה מי שיידע לשלב בין כלכלה ויחסים בינלאומיים ימצא את עצמו בתפקיד מפתח בהתמודדות עם המשבר הבא.

 

החלומי

להיות ליידי גאגא הבאה

תואר ב־Tisch School of the Arts ב־NYU, ניו יורק

 

מאז הוקם ב־1965, בית הספר לאמנויות Tisch של NYU נחשב לאחד היוקרתיים בתחומו. בית הספר קולט כ־800 סטודנטים בשנה ומציע תואר ראשון, שני ודוקטורט ב־14 מחלקות, בהן צילום, מחול, דרמה, אמנויות הבמה, אמנות, קולנוע, טלוויזיה, תסריטאות, ניו מדיה, אמנות, פוליטיקה ומוזיקה.

 

בית הספר מציע לא רק קרבה גיאוגרפית למוקדי כוח והשפעה בעיר הכי תוססת בעולם, אלא גם מתקנים מושקעים וצוות מרצים בעלי שם שמעניקים למילה "נטוורקינג" משמעות זוהרת במיוחד. בית הספר מאפשר לסטודנטים להתחיל את ההתמחות המעשית מהרגע הראשון, ולצד לימודים תיאורטיים תוכנית הלימודים של כל אחת מהמחלקות כוללת התנסות, מטלות ותרגילים מעשיים כבר בסמסטר הראשון.

 

ליידי גאגא ליידי גאגא צילום: בלומברג

 

תנאי קבלה: הסטודנטים נדרשים להפגין הצטיינות בתחום לימודיהם, לעבור הערכה אמנותית ולהוכיח בגרות ומעורבות בקהילה. בקשות לתואר ראשון מחייבות הצגת ציוני בגרות ותעודות מבית הספר וציון של 100 לפחות בבחינת TOEFL, כאשר לכל מחלקה יש דרישות קבלה שונות הכוללות תיק עבודות רלבנטי, ראיונות ואודישנים, חיבורים טקסטואליים, שאלונים וכדומה.

 

ב־NYU, האוניברסיטה הפרטית הגדולה בעולם, לומדים כ־7,000 סטודנטים מ־130 מדינות (כ־13% מהסטודנטים), מהם 350 הלומדים ב־Tisch, ולרשותם עומד אתר מידע מפורט. אף שהאוניברסיטה אינה מציעה סיוע ניכר לזרים, ניתן לקבל מלגות והלוואות מיוחדות ללימודים מגופים חיצוניים.

 

 

משך תוכנית הלימודים: משתנה לפי התארים, עם ממוצע של ארבע שנים לתואר ראשון ושלוש שנים לתואר שני.

 

שכר הלימוד: דמי הרשמה 365–395 דולר. סמסטר בלימודים מלאים לתואר ראשון עולה 20,891 דולר בעלות של 1,116 דולר לכל נקודה אקדמית. שנת סמסטר בלימודים מלאים לתואר שני עולה 21,388 דולר בעלות של 1,142 דולר לכל נקודה אקדמית. האוניברסיטה מציעה סיוע במימון הלימודים וביצירת קשר עם מקורות מימון נוספים.

 

לינק: tisch.nyu.edu

 

למה זה כדאי: נכון שהקולנוע הישראלי פורח ותעשיית הטלוויזיה מעוררת עניין בעולם, אבל הדרך לאמי, לאוסקר, לטוני, לגראמי ולשאר פרסי הבידור והתרבות עוברת לרוב במסדרונות של NYU.

 

החברתי

להחליף את הממשלה

תואר שני בניהול מלכ"רים בבית הספר למדיניות חברתית באוניברסיטת פנסילבניה, פילדלפיה

 

אוניברסיטת פנסילבניה מציעה תואר מקורי ורב־תחומי בניהול ארגוני מגזר שלישי ומלכ"רים (NGOs) לאנשים המעוניינים לקחת חלק בהשפעה על עיצוב המציאות החברתית, הפוליטית והכלכלית.

 

אוניברסיטת פנסילבניה אוניברסיטת פנסילבניה

 

התוכנית מיועדת לא רק לאקטיביסטים עם מבט יוקד, אלא גם לבוגרי תואר ראשון במשפטים, מינהל עסקים, חינוך ובריאות, שיש להם כישורי מנהיגות ושמעוניינים לבצע הסבה מקצועית או להשתלב במגזר השלישי ולתרום לחברה.

 

התואר כולל קורסים כמימון והתנהלות פיננסית, אתיקה ושקיפות ציבורית, דינמיקה קבוצתית ופוליטיקה ארגונית, תכנון אסטרטגי ושיווק, כאשר הסטודנטים מעודדים להרכיב בעצמם את ההכשרה שלהם. התוכנית אף משלבת מפגשי חניכה שבועיים במשך חצי שנה עם מנהל או בכיר בעמותה או בארגון מקומי.

 

בוגרי התוכנית משתלבים לאחר לימודיהם בגופים כמוסדות חינוך ותרבות, קרנות, התאחדויות, ארגונים התנדבותיים, גופי ממשל וחינוך.

 

תנאי קבלה: תואר ראשון ממוסד אקדמי מוכר עם GPA בציון 3.0 לפחות, ניסיון מקצועי של שנתיים לאחר הלימודים וציונים תחרותיים במבחני GRE ,GMAT או LSAT.

 

כמו כן יש להציג שלושה מכתבי המלצה המעידים על כישורים ניהוליים ולצרף חיבור טקסטואלי המסביר מה גרם לסטודנט לבחור במסלול ומהן הציפיות שלו מהתוכנית ומהאוניברסיטה. בנוסף יתקיים ראיון אישי טלפוני או פרונטלי.

 

סטודנטים זרים נדרשים להציג ציון מינימלי של 100 בבחינת TOEFL מקוונת או 7 בבחינת IELTS.

 

משך תוכנית הלימודים: תשעה חודשים ללימודים מלאים או שנתיים וחצי ללימודים במתכונת חלקית.

 

שכר הלימוד: כ־45.8 אלף דולר לתואר בלימודים מלאים. האוניברסיטה מסייעת בהלוואות לאזרחים ולתושבים אמריקאים. סיוע מוגבל מוצע גם לסטודנטים זרים.

 

לינק: bit.ly/PennNPL

 

למה זה כדאי: ככל שהממשלות מנסות לצמצם את הוצאותיהן כך גדלה האחריות הנופלת על כתפי הארגונים הבלתי ממשלתיים. מישהו צריך לנהל את כל המתנדבים האלה.

 

הנבואי

לתכנן את ערי העתיד

מדיניות אורבנית בבית הספר ליחסים בינלאומיים באוניברסיטת פרינסטון, ניו ג'רזי

 

תוכנית הלימודים בפרינסטון מציעה שתי הסמכות במסגרת התואר השני (MA) במדיניות ציבורית, שעוסקות בתכנון ערים: UP במדיניות אורבנית ו־UPP במדיניות ותכנון אורבניים. ההסמכה במדיניות אורבנית עוסקת בממדים החברתיים, הכלכליים והפוליטיים של הבעיות העירוניות ומקנה לסטודנטים ידע בתחומי סגרגציה, חינוך, פשיעה, סביבה, שירותי ציבור, הגירה, שוק העבודה וניהול פיסקאלי המעסיקים ממשלים עירוניים.

 

הסמכת UPP עוסקת בתחומים דומים, אך מוסיפה דגש על תכנון פיזי כדי להתמודד עם בעיות תכנוניות כתחבורה, שימוש בקרקע ואדריכלות ציבורית.

 

קו הרקיע של טוקיו קו הרקיע של טוקיו צילום: shutterstock

 

קורסי החובה בתוכניות הם "ניהול חברתי של ערים" ו"אורבניות ופיתוח". בנוסף מוצעים קורסים בשם "התעוררות הערים באמריקה", "תכנון ומדיניות של שימוש בקרקע", "הגירה מבוססת תעסוקה" ו"הגירה גלובלית ושילוב מקומי".

 

התוכנית מבקשת להכין את בוגריה לקריירות בניתוח מדיניות עירונית ופיתוח בסוכנויות בינלאומיות, ממשלות, ארגוני מגזר שלישי וצוותי חשיבה, שיעזרו לעצב את העתיד האורבני שמחכה לאנושות מעבר לפינה.

 

תנאי קבלה: ציונים בתואר הראשון, מבחן GRE בציון של 800 ומעלה, קורות חיים (ניתנת עדיפות למועמדים שצברו ניסיון תעסוקתי רלבנטי) ומחויבות המועמד לעבוד במגזר הציבורי. על סטודנטים זרים להציג ציון של 100 לפחות במבחן TOEFL.

משך תוכנית הלימודים: שנה אחת בתוכנית מלאה.

 

שכר הלימוד: 36.6 אלף דולר. בהנהלה מתהדרים בכך שכ־90% מהסטודנטים זכאים למלגות שונות.

 

לינק: bit.ly/UpUpp

 

למה זה כדאי: העתיד האנושי הוא בהתפתחות אורבנית, מה שאומר שכדאי שיותר אנשים ילמדו איך הערים מתנהגות ומתפתחות, ויבטיחו שהן גדלות לכיוון הנכון

 

החללי

למצוא חבר מכוכב אחר

מרכז האסטרוביולוגיה ב־UCLA, לוס אנג'לס ואתרים נוספים ברחבי ארה"ב

 

אסטרוביולוגיה הוא כינוי מפוצץ לשדה המחקר שעוסק בשאלות כמו מה גרם להיווצרות החיים בכדור הארץ, האם יש עוד צורות חיים ביקום ואם כן מה טיבן? UCLA הוא אחד מ־11 מוסדות המחקר של נאס"א לאסטרוביולוגיה שמנסים לענות על השאלות הללו, ומכשיר חוקרים לתואר שלישי.

 

תוכניות הלימוד לתארים מתקדמים בתחום זה עוסקות במערכות כוכבים זרות, גיאוביולוגיה וגיאוכימיה של כדור הארץ ומאדים, האבולוציה של החיים הראשוניים בכדור הארץ, אבולוציה גנומית ועץ ההתפתחות של צורות חיים, השפעות שמימיות על סביבת כדור הארץ והניסיון למצוא חיים במערכת השמש.

 

מצפה כוכבים בהוואי מצפה כוכבים בהוואי צילום: רויטרס

 

התוכנית מכשירה את הלומדים בה לתור אחר פלנטות אחרות שניתן לקיים עליהן חיים ולשאול מה הביא להתגבשותן של פלנטות אלה ומה גרם בכלל להיווצרות חיים על פני כדור הארץ.

 

ניתן להצטרף אל תוכנית הלימודים באסטרוביולוגיה דרך שלוש מחלקות שונות: המחלקה לפיזיקה ואסטרונומיה, המחלקה למדעי החלל וכדור הארץ או התוכנית למדעי החיים. לאחר תום לימודיהם מרבית הבוגרים משתלבים במשרות אקדמיות ובמוסדות מחקר בממשל ובתעשייה.

 

תנאי קבלה: התנאים הכלליים לקבלה ללימודי תארים מתקדמים ב־UCLA הם תואר ראשון עם GPA בציון 3 לפחות עבור 60 היחידות הסמסטריאליות האחרונות. כמו כן יש לצרף הצהרת כוונות, שלושה מכתבי המלצה ותוצאות מבחן GRE. כמו כן התוכנית דורשת ביצוע ראיון אישי.

 

סטודנטים זרים נדרשים למבחן TOEFL בציון 87 בבחינה המקוונת עם ניקוד מינימלי של 25 בחלק הכתיבה, 24 בחלק הדיבור, 21 בחלק הקריאה ו־17 בחלק ההאזנה - או מבחן IELTS בציון מינימלי 7. נדרש גם קורס פנימי באנגלית.

משך תוכנית הלימודים: שנתיים.

 

שכר לימוד: כ־12.6 אלף דולר בשנה לתושבי קליפורניה וכ־27.7 אלף דולר לכל היתר. באוניברסיטה מעריכים את ההוצאה השנתית הנדרשת לסטודנטים שאינם תושבי קליפורניה כולל דיור ומחיה בתוספת של כ־21.4 אלף דולר.

 

לינק: bit.ly/UCLAastro

 

למה זה כדאי: איזה ילד לא חולם להיות אסטרונאוט? כשהתבגרנו למדנו שהליכות חלל זה נחמד, אבל את השאלות האמיתיות פותרים דווקא החוקרים שנשארים במעבדה. ניל ארמסטרונג אמנם כבר הלך על הירח אבל אף אחד עוד לא מצא עליו חיים. אולי זה יהיה אתם?

 

המתוחכם

ללמוד איך לקבל החלטה כלכלית טובה

המרכז לחקר נוירו־כלכלה באוניברסיטת ג'ורג' מייסון, וירג'יניה

 

נוירו־כלכלה הוא תחום מחקר שמבקש להסביר את הליך קבלת ההחלטות האנושי ומשלב ידע ממדעי המוח, כלכלה התנהגותית, פסיכולוגיה חברתית וקוגניטיבית, מדעי המחשב והמתמטיקה. העוסקים בתחום מנסים להבין תהליכי כלכלה התנהגותית שלא ניתן להסביר בעזרת הכלכלה הרגילה.

 

במרכז לחקר נוירו־כלכלה (CSN) באוניברסיטת ג'ורג' מייסון משתמשים במתודות משדות הכלכלה הניסויית ומדעי המוח כדי לחקור איך פעילות מוחית הופכת להתנהגות כלכלית, ולבחון מה גורם לאנשים שמונעים בידי כסף להתנהג כפי שהם מתנהגים. מטרת־העל של התוכנית היא להכניס תיאוריות כלכליות לעולם של מדעי המוח ולהשתמש במתודות של מדעי המוח כדי לחקור סוגיות בכלכלה.

 

פרופ' דניאל כהנמן פרופ' דניאל כהנמן צילום: בלומברג

 

CSN הוא בעיקרו מוסד מחקרי, ולעבודה בו מתקבלים סטודנטים לתארים מתקדמים שהפגינו יכולות גבוהות בתואר הראשון במתודות ניסוייות, בהעדפה לניסויים בהשתתפות בני אדם בכלכלה ניסויית, פסיכולוגיה קוגניטיבית או מדעי המוח; מתמטיקה וסטטיסטיקה; כלכלה וכן תכנות וניסוח באנגלית.

 

תנאי קבלה: הסטודנטים ב־CSN עוסקים במחקר ויכולים להשתלב במרכז דרך לימוד תכנות ב־Visual Basic .NET או דרך תארים שלישיים במדעי המוח או בתוכנית המשולבת למשפטים וכלכלה, כשלכל אחת דרישות קבלה מחמירות משלה. לדוגמה, הקבלה לתואר שלישי במדעי המוח דורשת תואר ראשון ב־GPA של 3.25, מבחן GRE בניקוד גבוה וקורסים ייעודיים.

 

סטודנטים זרים למדעי המוח נדרשים למבחן TOEFL בציון 88 בגרסה המקוונת. על זרים הנרשמים לכלכלה ומשפטים להגיש ציוני GMAT או GRE ו־TOEFL.

 

משך הלימודים: תוכניות הלימוד המשולבות לכלכלה ומשפטים אורכות 6–12 סמסטרים, בהתאם לתוכנית. תוכנית הלימודים במדעי המוח אורכת ארבע שנים.

 

שכר לימוד: 25.3 אלף דולר בשנה למי שאינו תושב וירג'יניה. לימודי המשפטים עולים 36.3 אלף דולר בשנה. חניכי ה־CSN יכולים לקבל סיוע פיננסי כמלגות מחקר לסטודנטים מצטיינים או כעוזרי מחקר.

 

לינק: bit.ly/CSNeco

 

למה זה כדאי: מחקרים רבים בנוירו־כלכלה מנסים להבין למה אנשים מקבלים החלטות בניגוד לטובתם האישית. לא קשה לחשוב על מקצועות שבהם היכולת הזו שווה כסף. לדניאל כהנמן יצא מזה פרס נובל.

 

הרב־שכבתי

לשנות את הדרך שבה מסתכלים על המציאות

תואר שני בניתוח מרחבי אורבני באוניברסיטת פנסילבניה, פילדלפיה

 

קשה לדמיין נסיעה ברכב בלי GPS או טיול בחו"ל מבלי חיפוש מוקדם במפות מקוונות הכוללות שכבות מידע. מי שאוספים ומנתחים את המידע הזה הם מומחים לניתוח מרחבי — תחום ידע שנעזר בטכניקות טופולוגיות, גיאומטריות וגיאוגרפיות כדי לנתח מידע שימושי בתחומי בריאות, מסחר, תחבורה, שימור, פיתוח ואפילו שינויי אקלים.

 

אוניברסיטת פנסילבניה אוניברסיטת פנסילבניה

 

מסלול MUSA באוניברסיטת פנסילבניה (מכונה "פן") מכשיר אנשי מקצוע לניתוח מרחבי תוך שימת דגש על מערכות מידע גיאוגרפיות (GIS) וחיבורן לתחומי ידע אורבניים לבחירת הסטודנטים, דוגמת תכנון, חינוך, בריאות, נדל"ן, רווחה, ממשל ודמוגרפיה.

 

לטענת מחברי תוכנית הלימודים, אוניברסיטת פנסילבניה היא היחידה בארה"ב שמחברת ניתוח מרחבי עם דיסציפלינות נוספות - מה שמעניק לדבריהם יתרון משמעותי לבוגרי התוכנית.

 

תנאי קבלה: תואר ראשון ב־GPA של 3 נקודות, שלושה מכתבי המלצה, הצהרה אישית וקורות חיים. סטודנטים זרים נדרשים למבחן TOEFL או IELTS.

 

משך הלימודים: בין שנה לשנתיים.

 

שכר הלימוד: 40 אלף דולר. ב"פן" שמים דגש על סיוע פיננסי, מלגות ואפשרויות תעסוקה לסטודנטים.

 

לינק: bit.ly/PennMUSA

 

למה זה כדאי: בוגרי התוכנית מסוגלים לקחת מידע ממקורות שעד כה לא שולבו יחד, לגזור את ההשלכות שלו בשטח ולחשוף פרטים שלא זכו להתייחסות. בעולם שבו ידע הוא כוח היכולת הזו שווה הרבה כסף

 

המגניב

לעצב את Call of Duty הבא

תואר ראשון ושני בעיצוב משחקי מחשב באוניברסיטת האקדמיה לאמנות, סן פרנסיסקו

 

בית הספר לעיצוב משחקים לא רק מכין את תלמידיו להשתלבות בתעשיית משחקי המחשב, אלא מתגאה בכך שהוא מצייד אותם בפורטפוליו מרשים ומסייע להם ליצור את הקשרים הראשוניים בקריירה, שהיא אחת היצירתיות והמקוריות שניתן לדמיין.

 

גיבורי משחקי מחשב גיבורי משחקי מחשב צילום: 2011 EA International

 

בית הספר, שיושב במרכז תעשיית המשחקים בסן פרנסיסקו, מעניק תואר ראשון ושני בעיצוב משחקים, ומקנה לתלמידיו טכניקות וסגנונות עיצוב שיאפשרו להם ליצור עולמות וירטואליים חדשים, תוך שהוא מכוון אותם לשנות את פני עולם המשחקים.

 

התלמידים לומדים בין היתר לספר סיפור בצורה ויזואלית, לבנות מודלים תלת־ממדיים, ליצור עבודות אנימציה, לעצב שלבי משחק ולתכנן דמויות, וכן גם כיצד להציג את עבודותיהם בפני לקוחות פוטנציאליים.

 

תלמידי התואר השני אף משתתפים בתערוכה שנתית שמושכת אליה את בכירי תעשיית המשחקים וציידי כישרונות מחברות כמו EA וזינגה. ניתן לבצע את התואר אונליין.

 

תנאי קבלה: הקבלה לתואר ראשון דורשת רק תעודה המעידה על חינוך ברמת תיכון, ואינה תלויה בניסיון בעיצוב או באמנות. הקבלה לתואר שני דורשת תואר ראשון, תיק עבודות, הצהרת כוונות וקורות חיים. רצוי לצרף מכתבי המלצה.

 

סטודנטים זרים נדרשים להציג מבחן TOEFL, טופס המסביר כיצד בכוונתם לממן את הלימודים, הצהרה בנקאית המורה על סכום מינימלי של 36 אלף דולר בבנק וצילום דרכון.

 

משך תוכנית הלימודים: תואר ראשון אורך ארבע שנות לימוד ודורש 132 יחידות סמסטריאליות, ותואר שני אורך ארבע שנות לימוד ודורש 63 יחידות.

 

שכר הלימוד: שכר הלימוד השנתי לתואר ראשון מוערך ב־20 אלף דולר ללימודים רגילים וב־17.6 אלף דולר ללימודים מקוונים. האוניברסיטה מציעה כ־300 מלגות לשנה לתלמידי תואר ראשון על סמך פורטפוליו, ומסלול הלוואות מסובסדות ולא מסובסדות בהיקף של 3,500–12,000 דולר בשנה, בהתאם לשנת הלימוד.

 

לינק: bit.ly/gamedzn

 

למה זה כדאי: בוגרי תוכנית הלימודים הזו יזכו להגשים חלום ילדות קולקטיבי, בזמן שהם נהנים מהזינוק בהכנסות שעשתה תעשיית משחקי הווידיאו הודות להתפתחויות הטכנולוגיות.

 

העתידני

להכין את העולם לזינוק בתוחלת החיים

בית ספר דיוויס לחקר הזיקנה, אוניברסיטת דרום קליפורניה, לוס אנג'לס

 

אוניברסיטת דרום קליפורניה אוניברסיטת דרום קליפורניה צילום: רויטרס

בית הספר לחקר הזיקנה של USC היה הראשון להעניק תואר אקדמי בתחומו ונחשב לאחד הגדולים בעולם בתחום שהופך יותר ויותר רלבנטי ככל שתוחלת החיים עולה. המוסד מכשיר את בוגריו לעסוק בשיפור החיים בגיל המבוגר באמצעות מחקר וחינוך והכשרה לתארים ראשון, שני ושלישי. בית הספר רואה את מטרתו בהכשרה רב־תחומית בתחום חקר הזיקנה, מנוירוביולוגיה ועד למדיניות ציבורית, ומכין את בוגריו לתפוס תפקידי מפתח במגזר הציבורי ובסקטור הפרטי, בעיקר בתפקידי תכנון, ניהול והערכה.

 

המחקר בבית הספר מתמקד בשינויים קוגניטיביים וברווחה נפשית ורגשית, בשינויים פיזיים כתוצאה מזיקנה ובתפקידיהם של גורמים חברתיים, סביבתיים, מוסדיים וקונטקסטואליים בשינויים אלה, לצד בחינת דרכים לקדם ולעכב שינויים הנובעים מגיל.

 

תנאי קבלה: לקבלה לתואר שני יש להגיש 5–7 עמודי טקסט המפרטים את הסיבות לבחירת מסלול הלימוד, רקע בגרונטולוגיה ושאיפות עתידיות. בתהליך הקבלה מוענק משקל רב לציונים המעידים על פוטנציאל אקדמי, וכן לניסיון בתחום ולהמלצות המעידות על פוטנציאל מקצועי. תיתכן דרישה לראיון אישי.

 

סטודנטים זרים נדרשים להציע תואר ראשון ממוסד לימודים מוכר בממוצע ציונים B ותוצאות מבחן TOEFL עדכני. האוניברסיטה מציעה לזרים מלגות למצטיינים, עבודה בקמפוס או הסדרי מימון. בנוסף, בית הספר מציע לימודים מקוונים באמצעות מערכת למידה מרחוק, המספקת גישה רציפה (24/7) לחומרי הלימוד הכוללים הרצאות שבועיות, תרגילים ומטלות באימייל.

 

משך תוכנית הלימודים: לימודי התואר השני נמשכים עד חמש שנים, ולבוגרי התואר הראשון במוסד נשמרת האפשרות להמשיך לתואר שני בן שנת לימוד אחת.

 

שכר הלימוד: דמי הרשמה של 85 דולר וכן כ־27,519 דולר לתואר שני ו־32,715 דולר לדוקטורט.

 

לינק: usc.edu/dept/gero

 

למה זה כדאי: אוכלוסיית העולם מזדקנת במהירות. מי שיידע איך להתמודד עם המציאות הזו ימצא את עצמו בחוד החנית של חברות וגופים ציבוריים, שיחפשו דרכים יצירתיות לשפר את איכות החיים של הלקוחות המבוגרים שלהם

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x