$
בארץ

שביתת פתע כללית ברכבת ישראל

זאת כחלק מהמאבק נגד הפרטת החברה. עשרות עובדים הפגינו מול ביתו של היו"ר המיועד של הרכבת, אורי יוגב; יו"ר הוועד, גילה אדרעי, נעצרה

מיקי פלד 23:0711.05.11

אין רגע דל ברכבת ישראל: העובדים השביתו לפני שעה קלה את תנועת הרכבות בכל הארץ, על רקע המאבק שלהם בהפרטת החברה. ככל הנראה, השביתה תימשך בבוקר.

 

מוקדם יותר היום הפגינו עשרות מעובדי הרכבת מול ביתו של אורי יוגב, היו"ר המיועד של רכבת ישראל, שביישוב מכבים - בשל תוכניותיו

להפרטת החברה. יו"ר הוועד, גילה אדרעי, אף נעצרה על ידי שוטרי משטרת מודיעין יחד עם כמה חברים נוספים.

 

העובדים חוששים כי ועדת האיתור לתפקיד המנכ"ל הבא, שיוגב אמור לעמוד בראשה, תחפש מועמדים שיתאימו לתפיסת העולם שרוצה בהפרטת הרכבת. "אם הוא רוצה להכניס להנהלה בובות שלו כדי לקדם את ההפרטה זה לא יעבור", אמרה היום אדרעי. מהרכבת נמסר: "הניסיון של יו"ר הוועד להציג את הרפורמות שלהן נצרכת רכבת ישראל כהפרטה, ולנתקן מנושא הבטיחות, הוא הטעיית הציבור".  

 

מהרכבת נמסר: "יו"ר ועד עובדי הרכבת הכריזה על השבתת הרכבות. זהו חוסר אחריות ציבורי שנוסף לאחריותה לכמה תקריות אלימות ועידוד עובדים שלא למלא נהלי בטיחות. הנהלת רכבת ישראל רואה בחומרה רבה מהלכים מסוג זה ותנקוט את כל האמצעים החוקיים על מנת להשיב את העובדים לעבודתם.

 

"זהו מהלך נוסף בשרשרת מהלכים אשר מדרדרים את רכבת ישראל ופוגעים בציבור הנוסעים, וזאת מתוך אינטרסים אישיים לקידום מעמדה של היו"ר בלבד.

 

"צר לנו כי מאז היבחרה של יו"ר הוועד, נפגעו יחסי העבודה, האמון, כיבוד החוק והדאגה לבטיחות הנוסעים. אנו רואים ביו"ר העובדים האחראית הישירה לפגיעה במעמדה של הרכבת. אנו קוראים להסתדרות להתערב מיידית, על מנת להשיב את שיקול הדעת והאחריות הציבורית לעובדים, כפי שהיה בעבר".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x