$
משפט

השחקן יהודה ברקן הורשע בעבירות מס

ברקן הודה בעבירות במסגרת הסדר טיעון: "זה נכון, לא שילמנו". הפרקליטות מבקשת לגזור מאסר בפועל

הדר קנה 15:3903.05.11
השחקן יהודה ברקן הגיע להסדר טיעון עם הפרקליטות במסגרתו הודה והורשע בארבע עבירות מס.

 

השופט ירון כהן מבית משפט השלום ברחובות הרשיע את ברקן, אך טרם גזר את עונשו שכן הפרקליטות מבקשת עונש מאסר בפועל ואילו סנגורו של ברקן, עו"ד עמית בר-טוב, מבקש להסתפק בעבודות שירות
בלבד.

 

נגד ברקן הוגש כתב אישום בנובמבר 2010 ובו שלושה אישומים מרכזיים. בשנת 1999 מכר זכויות שידור בסרטי קולנוע לשידורי קשת תמורת 1.12 מיליון שקל. כמו כן קיבלה חברה בניהולו בשם ברקוביץ מופעים תשלום בגין עריכה וצפייה בתכנים בסכום של 28.9 אלף שקל. ברקן והחברה מואשמים כי לא הגישו דו"ח על הכנסות החברה מ-1999 ועד 2002 והעלימו הכנסותיהם בשנים אלו.

 

כמו כן, בשנים 2002-2000, בעת שהנחה תוכנית רדיו, הופיע בהרצאות ובאירועים - ברקן הנפיק תלושי שכר פיקטיביים ויצר מצג כוזב על פיו עבד בחברת דור מילניום תמורת משכורת של 2,500 שקל לחודש. זאת בעוד שסכום החשבוניות שהוציא ברקן דרך החברה עמד על 477 אלף שקל.

 

עוד הואשם ברקן כי בשנים 2006-2003 נרשם כשכיר בחברת אולפני זהב כאשר בפועל היה בכל התקופה הזו מנהלה הפעיל והרוח החיה בה. כדי להסתיר זאת הכין פנקסי חשבונות ורישומים כוזבים.

 

ברקן עצמו הודה בכתב האישום המתוקן לאחר שהוקרא לו, ואמר לבית המשפט: “לגבי האישום הראשון - לאחר שהוקראו לי כל העובדות, אני מודה שלא דיווחנו על הכנסות בכוונה להתחמק ממס. לגבי האישום השני – אני לא יכול להגיד שזה היה בהיסח הדעת, אבל אי אפשר לומר שזה היה במרמה, טכנית לא יכולתי לשלם כי הייתי בפשיטת רגל. לא דיווחתי על ההכנסות בשנים שנקובות באישום השני. לא שילמתי מס בשנת 2000, 2001 ובשנת 2002, וגם לא דיווחתי. אני לא רוצה לגרום להתארכות המשפט. התוצאה הסופית - זה נכון, לא שילמנו”.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x