שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

ישראלים יוכלו להמר על מירוצי סוסים בחו"ל

ועדת הכספים אישרה לטוטו-ווינר לקיים הימורים על מירוצים באנגליה, צרפת ושבדיה באמצעות מפעיל זר. בנוסף יורחבו תוכניות ההימורים על משחקי כדורגל

תומר אביטל 13:2503.05.11

לאחר עיכוב של חודשים רבים, אישרה הבוקר (ג') ועדת הכספים למועצה להסדר ההימורים בספורט (טוטו-ווינר) לקיים הימורים על מירוצי סוסים בחו"ל באמצעות מפעיל זר. הוועדה תתבקש לאשר את החוזה עם המפעיל. 

 

לראשונה מזה 10 שנים אישרה הוועדה שורה של מוצרים חדשים בתחום ההימורים, ביניהם הרחבת תוכניות ההימורים על משחקי כדורגל הקיימות כיום, בין השאר באמצעות הימורים על מספר גדול יותר של משחקים.

 

שרת התרבות והספורט, לימור לבנת (ליכוד), אמרה שהמקור העיקרי למימון הספורט בישראל מגיע מההימורים, למעט שיעור מימון נמוך של הממשלה, על-כן, לדבריה, יש לאפשר למועצה להימורים בספורט להרחיב את היקף מוצריה.

 

לימור לבנת. מקור המימון העיקרי של הספורט בישראל מגיע מהימורים לימור לבנת. מקור המימון העיקרי של הספורט בישראל מגיע מהימורים צילום: עמית שעל

היועץ המשפטי של המועצה להסדר ההימורים בספורט, עו"ד יאיר שילה, אמר כי ההימורים על מירוצים סוסים ייעשו באמצעות התקשרות עם מפעיל זר שממילא מקיים מירוצי סוסים. לדבריו, ההתקשרות תהיה רק עם מפעילים זרים הפועלים באנגליה, צרפת ושבדיה. במדינות אלו אמר, מירוצי הסוסים נעשים "בצורה הגונה, עם פגיעה מזערית בסוסים".

 

מנכ"ל עמותת הכל חי, אילן ירוש, אמר שההיתר להפעלת הימורים על מירוצי סוסים בחו"ל פוגע בחוק צער בעלי חיים, בכך שהוא תומך בענף הגורם לפגיעה באלפי סוסים מדי שנה.

 

ענף הימורי הסוסים מגלגל 110 מיליארד דולר בשנה.

מסקירת ההכנסות מהימורים ב-2008 באירופה ניתן לראות כי מדובר בענף בסדר גודל עצום. ההכנסות באוסטריה (8 מיליון תושבים) עומדות על 116 מיליון יורו, בשוויץ (7.5 מיליון תושבים) - 46 מיליון יורו, ובצרפת (64 מיליון תושבים) - לא פחות מ - 6.8 מיליארד יורו.

 

המוצרים הנוספים שאישרה הוועדה מכילים, בין השאר, הרחבת אפשרויות ההימור על תוצאות משחקים בצורה מדויקת יותר (מספר שערים מדויק, אף מעבר לשלושה), העברת סכום הפרס הראשון ממחזור משחקים אחד למשנהו, מתן אפשרות להמר גם על בעיטות הכרעה וכו'. בנוסף אישרה היום הוועדה לטוטו ווינר להרחיב את סל המשחקים שלהם לענפי ספורט נוספים וביניהם: נהיגה ספורטיבית, טניס בחו"ל, כדוריד, בייסבול ופוטבול.

 

יו"ר המועצה להסדר ההימורים בספורט, צחי פישביין, ציין כי "הרחבת סל המוצרים של המועצה תוביל להגדלה משמעותית של המשאבים המופנים לספורט בישראל, ותאפשר בין היתר הקמה ושדרוג של מאות מגרשים ואולמות ספורט בכל רחבי הארץ בהיקף של 5.5 מיליארד שקל".

 

בדיון הקודם שנערך בנושא באוקטובר אמר ח"כ ציון פיניאן כי "על פי נתונים של המשטרה, ההימורים הבלתי חוקיים הם בסדר גודל של 10-15 מיליארד שקל בשנה". במועצה מקווים שהוספת המוצרים תסייע במאבק בהימורים הבלתי חוקיים.

 

לתקנות החדשות, טכניות ברובן, יש פוטנציאל להגדיל את הכנסות הטוטו בעשרות אחוזים. השינוי אמור לבלום את המגמה של השנתיים האחרונות -  ירידה בהכנסות הטוטו ועלייה בהכנסות ההימורים הלא חוקיים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x