$
בארץ

סוכנות הנסיעות של הממשלה

מניתוח שערך "כלכליסט" עולה כי הממשלה אישרה לארבעה שרים לטוס לחו"ל לאירועי הבונדס

תומר אביטל 07:5511.04.11

בקדנציה הנוכחית טסו שבעה פוליטיקאים בשליחות מטעם הבונדס, או כדי להיות נוכחים באירועים הקשורים לארגון גיוס הכספים. מניתוח שערך "כלכליסט" עולה כי הממשלה אישרה לארבעה שרים לטוס לחו"ל לאירועי הבונדס.

 

כך למשל, שר החוץ אביגדור ליברמן טס לבלגיה במרץ 2010, בין השאר למפגש

עם מנהיגי ארגון הבונדס באירופה. לפי רישומי הממשלה, עמיתו לסיעה, שר התשתיות עוזי לנדאו, שהה שישה ימים בארה"ב באירוע של הבונדס בדצמבר 2009.

 

שר האוצר יובל שטייניץ טס פעמיים לארה"ב בשנה האחרונה למפגשי בונדס, ובין השאר לכנס בונדס העולמי. הטיסות, אגב, היו על חשבון משרד האוצר. גם שרת התרבות והספורט לימור לבנת שהתה 11 יום בארה"ב בשליחות הבונדס, באפריל 2010.

 

מלבד השרים, גם שלושה חברי כנסת מסיעת קדימה השתמשו בחשבון ההוצאות של מגייסי הכספים בקדנציה הנוכחית. ח"כ דליה איציק טסה שלוש פעמים במהלך 2010–2009, ורוני בר־און טס בשליחות הבונדס ללונדון - ב־2009 שהה בה קצת פחות משבוע, ובאוקטובר האחרון נסע לתשעה ימים.

 

גם ח"כ ד"ר רחל אדטו התארחה בספטמבר 2010 בארה"ב על חשבון הבונדס. אדטו אישרה את פרטי הטיסה, והוסיפה כי "פירות המפגשים שערכתי ניתנים לבדיקה הן במונחים כספיים (לדוגמה, בתום מפגש עמי רשם אחד המשתתפים צ'ק של מיליון דולר למען מדינת ישראל) והן במונחים הסברתיים, דווקא בתקופה שבה ישראל מואשמת בהסברה לקויה ויחסיה עם העולם היהודי מורכבים ובעייתים".

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x