$
בארץ

ברקליס קפיטל פותח מרכז מו"פ פיננסי בישראל בעידוד האוצר

המרכז, בו יועסקו 200 עובדים ישראלים, יחל לפעול כבר החודש בקריית עתידים בתל אביב. האוצר ישקיע 20 מיליון דולר בקידום פתיחת מרכזי מו"פ של בנקי השקעות זרים

מאיר אורבך 11:1514.03.11

ברקליס קפיטל הוא בנק ההשקעות הראשון שפותח בישראל מרכז מו"פ לתחום הפיננסי, במסגרת תוכנית משרד האוצר לקידום ענף ההייטק.

 

משרד האוצר הכריז הבוקר (ב') על פתיחת המרכז, בו יועסקו 200 עובדים ישראלים בעלי נסיון בפיתוח תוכנות ואלגוריתמים פיננסיים והוא יחל לפעול כבר החודש, בקריית עתידים בתל אביב.

  


 

מתן התמריצים למרכזים מסוג זה ייעשה באמצעות השתתפות ממשלתית בעלויות העסקת העובדים החדשים במסגרת מסלול ייחודי שנבנה על ידי המדען הראשי במשרד התמ"ת. במשרדי האוצר והתמ"ת מצפים לכניסתם של עוד תאגידים בנקאיים דוגמת ברקליס לישראל במטרה להקים עוד מרכזי מו"פ לתעשייה זו.

 

הקמת מרכז המו"פ הפיננסי מהווה שלב ראשון בתוכנית כוללת אשר שמה לה למטרה להרחיב את היקף יצוא השירותים הפיננסים מישראל.

 

בעבר הצהיר חיים שני, מנכ"ל האוצר המקדם את התוכנית כי משרדו ישקיע 20 מיליון דולר בקידום פתיחת מרכזי מו"פ של בנקי השקעות זרים, ענף המגלגל כ-200 מיליארד דולר בעולם.

 

שר האוצר, יובל שטייניץ, בירך על כניסתה של קבוצת ברקליס לפעילות בישראל ואמר "בתעשיית ההיי-טק כמו בכל דבר צריך להחליט אם אתה רץ קדימה או נשאר מאחור, ולכן, כששקלנו את עתידו והמשך התפתחותו של ההיי-טק הישראלי, מצאנו לנכון להרחיב את המחקר והפיתוח בתחום המו"פ הפיננסי ולהביא להקמת מרכזי בנקים ומוסדות מובילים בישראל. לאחר שנה של עבודה, הגענו לפריצת דרך והיום אנו רואים את הסנונית הראשונה. אנו מברכים על החלטתו של בנק ברקליס קפיטל להקים מרכז מו"פ במדינת ישראל".

 

שר התמ"ת, שלום שמחון, הוסיף ואמר כי "משרד התמ"ת רואה בתוכנית זו שלב ראשון בהרחבת מדיניות המו"פ העסקית לתחומים נוספים כמו ענפי השירותים. אני מאמין כי פעילות המחקר והפיתוח שתבוצע על ידי ברקליס בישראל תקדם את ענף הבנקאות הישראלי באמצעות הכשרת כוח האדם והטמעת טכנולוגיות חדשות במגזר הפיננסי".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x