$
בארץ

פיגוע באיתמר: זוג הורים ושלושת ילדיהם נרצחו

ככל הנראה שני מחבלים חדרו לבית בהתנחלות ודקרו למוות 5 בני משפחה שישנו - ההורים, ילד בן 11, פעוט בן 3 ותינוקת. הבת הבכורה, בת 12, חזרה מפעילות ב"בני עקיבא", גילתה את המחזה המחריד ונמלטה לשכנים עם שניים מאחיה שנותרו בחיים. המחבלים נמלטו

יאיר אלטמן, ynet 07:5912.03.11

זוועה בהתנחלות בחסות החשיכה. לפחות מחבל אחד חדר הלילה להתנחלות איתמר, דרומית מזרחית לשכם, נכנס לבית ודקר למוות חמישה בני משפחה. אחת הילדות, בת 12, שחזרה מפעילות של בני עקיבא, הבחינה במתרחש, חילצה שניים מאחיה - בן 6 ובן שנתיים שהיו בחדר צידי - ונמלטה עמם לבית השכנים. ככל

הנראה שני מחבלים אחראים לפיגוע, וכוחות הביטחון מנהלים מצוד אחריהם.

  

האירוע החל אמש (יום ו'), בסביבות 22:00, כאשר מחבל אחד או שניים, חמושים בסכין, דילגו מעל הגדר וחדרו להתנחלות. הם נכנסו לבית משפחה ודקרו למוות את ההורים וילדיהם שישנו באותה עת. ככל הנראה, ההמחבלים רצחו קודם את בן ה-11 ובן ה-3, ולאחר מכן את שני ההורים והתינוקת. המחבלים נמלט מיד לאחר הרצח. תושבים באיתמר דיווחו גם על קולות ירי.

 

שני ההורים, כבני 40, ושלושה מילדיהם - ילד בן 11, פעוט בן 3 ותינוקת - נדקרו למוות במיטתם. שלושה ילדים נוספים - הילדה הבכורה, בת ה-12, ושניים מאחיה הקטנים הצליחו להימלט לעבר בית השכנים והם אלה שמסרו את הדיווח הראשוני, בעקבותיו הוזעקו כוחות הביטחון.

 

 

כוחות גדולים של צה"ל ומשטרה הגיעו למקום, ובהם הרמטכ"ל הנכנס בני גנץ. אנשי כוחות הביטחון לא מוציאים מכלל אפשרות כי מדובר ביותר ממחבל אחד וכוחות מיוחדים של צבא ומשטרה ממשיכים בניסיון להתחקות אחר המחבל או המחבלים. גששים סורקים אחר עקבות המחבל ובשמי האזור שוגרו פצצות תאורה רבות וישנה נוכחות רבה של כלי טיס של חיל האוויר. מחקירה ראשונית עולה כי המחבל או המחבלים קפצו את הגדר המקיפה את ההתנחלות, נכנסו לבית דרך החלון, ורצחו תחילה את הילדים.

 

 

המערכת האלקטרונית התריעה על נגיעה אך לא על פריצה, ולא ברור מדוע כיתת הכוננות לא קפצה לאזור. המחבלים, שנמלטו דרך הנתיב ממנו הגיעו, לא סרקו את כל החדרים - וכתוצאה מכך שניים מהילדים הקטנים נשארו בחיים. בשעה 00:30 שבה הילדה בת ה-12 מפעילות בתנועת בני עקיבא וגילתה את המחזה המחריד. היא לקחה את שני אחיה שנותרו בחיים ופנתה לשכנים, שהזעיקו את כוחות החירום.

 

צוותי מד"א-ירקון קבעו את מותם של חמשת בני המשפחה. דובר מד"א, זכי הלר, אמר כי "קיבלנו קריאה בסביבות 1:00. למקום יצאו כוחות גדולים מאוד שכללו ניידות טיפול נמרץ ואמבלנסים ממוגני ירי וכוננים שלנו מאיתמר ומיישובים סמוכים. כשכוחות ההצלה נכנסו לבית התגלה לפניהם מראה קשה ביותר. לא נותר לנו, אלא לקבוע את מותם".

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x