בארץ

המאגר הביומטרי קורם עור וגידים: תעודות הזהות החכמות נחשפות

תעודות הזהות החדשות אשר יחולקו בשנתיים הקרובות כחלק מפיילוט של המאגר יכללו שבב זיהוי ממוחשב; המדינה תספק קוראי כרטיסים חכמים למאמצי התעודה הראשונים

מאיר אורבך 18:3209.03.11

תעודות הזהות החכמות נחשפו היום (ד') לראשונה. התעודות החדשות, שיהיו בגודל של כרטיס אשראי, יכללו שבב זיהוי אשר עליו יפיעו, לצד הפרטים האישיים של כל אדם, גם יכולות אבטחה וזיהוי לשימוש בהזדהות מול אתרי הממשלה השונים.

 

בשיחה עם "כלכליסט" אמר טל הרמתי, סגן החשב הכללי באוצר, שממשלת ישראל נקטה בכל הפעולות האפשריות לאבטח את המאגר הביומטרי, אשר יתבסס תחילה על כל האזרחים שיאמצו את התעודה החדשה. "התקופה הקרובה היא פיילוט של שנתיים שבו אנו מבקשים לבחון את כל האספקטים של השימוש בתעודות החכמות ומאיצים באזרחים לבדוק אותנו", אמר הרמתי.

 

דוגמא של תעודת זהות חדשה דוגמא של תעודת זהות חדשה

 

בכדי להשתמש בכרטיסים החכמים בבית כאמצעי זיהוי נדרשים התקני כרטיסים חכמים במחשבים, אמצעי שאינו קיים ברוב המחשבים כיום. לדברי הרמתי, ממשלת ישראל בוחנת אפשרות לספק לראשונים שיאמצו את התעודות קוראי כרטיסים שיתחברו למחשביהם.

 

במשך השנתיים הקרובות יונפקו בישראל למעלה ממיליון תעודות זהות כאשר מתוכם מצפה הרמתי שמספר נכבד יהיה של תעודות חכמות.

 

בהתייחס לדיון הרב שיש כיום בנושא המאגר הביומטרי, הדגיש הרמתי שהמדינה נכנסת כעת לתקופת ניסיון של שנתיים שלאחריה תקבל מסקנות ברורות על המשך ההנפקה של התעודות והמאגר.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x