$
בארץ

שופט העליון דנציגר העיד על קשריו עם לחיאני

חוקרי היחידה הכלכלית גבו עדות מיורם דנציגר בלשכתו, בנושא קשריו עם ראש העיר בת-ים. לפי החשד, הוא עבד עבור העירייה לפני מינויו לשופט ובמקביל קיים קשרים עסקיים עם לחיאני

אלי סניור ואביעד גליקמן ynet 15:1008.03.11

שופט העליון מול חוקרי המשטרה: השופט יורם דנציגר העיד היום (ג') בלשכתו בפני חוקרי היחידה הכלכלית במשטרה על קשריו עם ראש העיר בת-ים, שלומי לחיאני. הוא לא נדרש להיחקר באזהרה כחשוד. מי שניהל את מתן העדות הוא ראש יחידת להב 433, ניצב דודו מנצור.

 

לפני כחודש וחצי אישר

היועץ המשפטי לממשלה למשטרה לבדוק את קשריו של השופט דנציגר עם לחיאני. לפני מינויו לבית המשפט העליון, הועסק דנציגר על-ידי עיריית בת-ים ובמקביל קיים קשרים עסקיים עם לחיאני.

 

דנציגר קיבל מעיריית בת ים 823 אלף שקלים על עבודות שביצע עבורה כעורך דין בין 2005 ל-2007. אבל במקביל, לחיאני ודנציגר היו שותפים בעסקה לרכישת קרקע בשרון.

 

עוד עלה מהמסמכים שבידי המשטרה כי דנציגר החזיק בנאמנות מניות של לחיאני ברשת השבועונים המקומיים "גל גפן". הוא אף ייצג את ראש העיר כאשר העביר את חשבון הבנק שלו מבנק מזרחי-טפחות לבנק איגוד. בהמשך, גם העירייה פתחה חשבון באותו בנק.

 

השופט דנציגר, בן 57, הגיע לבית המשפט העליון מהשוק הפרטי. מדובר במינוי די נדיר בבית המשפט, כיוון שרוב השופטים בבית המשפט העליון מגיעים מבתי המשפט המחוזיים, מתפקידים בכירים בפרקליטות או מהאקדמיה.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x