• תפריט
בארץ

שר התקשורת: מפעילי הסלולר החדשים יורידו את המחירים ב-50%"

לדברי משה כחלון למרות מאבק חברות הסלולר ברפורמה של משרד התקשורת "יש מקום להפחתה של אפילו 60% במחירי הסלולר. המחירים בישראל גבוהים גם ביחס לעולם"

רחלי בינדמן 17:2322.02.11

"חברות הסלולר הן חברות חזקות וכמו כל חברה הן רוצות להרוויח כסף לצד מתן שירות ללקוח. הגענו למצב במדינה לפני שנה שחמישים אחוז מהעבודה עשו כהלכה, הרוויחו כסף אבל את החלק השני שכחו", כך אמר שר התקשורת, משה כחלון, בכנס לשכת רואי החשבון המתקיים בים המלח.

 

"הממשלה

העמידה לרשות חברות הסלולר תדרים לא בחינם, אלא כדי לשרת את הציבור. היה מול חברות הסלולר בלבול כי הן חשבו שהתדרים שלהם, ולקחת זמן לשכנע אותם שזה לא כך. בהתאם, הם חשבו שלא ייתכן שיכנסו מפעילי סלולר חדשים והיה צריך להעמיד אותם על טעותם וזו הרפורמה שקידמנו", הוסיף כחלון.

 

"בהתחלה היתה רק פלאפון בלבד ואמרה שהשוק רווי, אח"כ הגיעה סלקום והורידה את התעריפים וגם אז אמרו שהשוק רווי ואז הגיעה פרטנר. קיבלנו החלטה במשרד התקשורת שיש מקום להכניס מפעילים חדשים כדי להכניס תחרות ובאו חברות הסלולר ואמרו מה תחרות? יש 9.5 מיליון לקוחות. אף אחד לא יתמודד על האפשרות הזו אבל קרה ההפך יש ארבעה מתמודדים להיות מפעילי סלולר ובשבוע הבא נפתח מעטפות ונאפשר לשתי חברות נוספות עם תשתית להיכנס לשוק הסלולר. המפעילים החדשים יצטרכו לפתות אותנו כדי שנעזוב את סלקום ופרטנר, הם יצטרכו לחתוך את המחירים ב-50%", ציין כחלון. "מי שימשוך את המחיר מטה שם יהיו הלקוחות ויש מקום במדינת ישראל להפחתה של אפילו 60% במחיר הסלולר. המחירים גבוהים גם ביחס לעולם וזה בדוק" הדגיש כחלון.

 

כחלון התייחס גם לביטול של קנסות היציאה בסלולר שהוביל - "מה זה קנסות יציאה? דבר כזה קיים רק בישראל ובסיינפלד", אמר בצחוק.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x