• תפריט
בארץ

בלעדי ל"כלכליסט": אמימון צפויה לגייס עוד 20 מיליון דולר

החברה הישראלית שמייצרת שבבים להזרמת שידורי וידיאו ביתיים גייסה 50 מיליון דולר מאז שהוקמה, וכעת נכנסת לתחום הסלולר והטאבלטים

אסף גלעד 07:0321.02.11

חברת הסטארט־אפ הישראלית אמימון (Amimon), המייצרת שבבים להעברה אלחוטית של שידורי וידיאו בתוך הבית, צפויה לצאת לגיוס הון חמישי במספר בהיקף של כ־20 מיליון דולר, כך נודע ל"כלכליסט".

 

בסיבוב הון זה צפויה אמימון לצרף קרנות הון סיכון זרות לרשימת המשקיעים הקיימים שלה,

הכוללת את הקרנות הישראליות סידר ואוורגרין, מוטורולה ונצ'רס והמשקיע הפרטי ריי סטטה. בחברה מושקעים גם ארגונאוט, וולדן ישראל וחברת התקשורת היפנית NTT. לפי חברת IVC, המספקת מידע על תעשיית הון הסיכון בישראל, מאז 2004 גייסה אמימון כ־50 מיליון דולר בסך הכל.

 

הגיוס החדש נועד לתמוך באסטרטגיה החדשה של אמימון, שהתמקדה עד כה במכירת שבבים ששולבו בטלוויזיות מדגמים יוקרתיים של שארפ, סוני והאייר. בחודשים האחרונים הכריזה החברה על סדרת מוצרים חדשה, שאותה היא משיקה עם יצרניות מחשבים דוגמת Asus ו־HP. בין השאר החלה אמימון לייצר סטרימרים (מזרימים) והתקני USB המעבירים שידורי טלוויזיה מהמחשב למסך הטלוויזיה עד מרחק של 30 מטר בין המכשירים. מוצרים אלה דומים במידה רבה לאלה שמייצרת חברת Wisair הישראלית.

 

שיתוף פעולה עם טקסס אינסטרומנטס, שעליו הכריזה אמימון לפני כשבוע בברצלונה, משלב לראשונה את הטכנולוגיה שלה במכשירי סלולר ובטאבלטים. הטכנולוגיה תאפשר, למשל, לשדר משחק מחשב מתוך הטלפון אל הטלוויזיה ולהפוך את מכשיר הסלולר לקונסולת משחקים.

 

החברה מכניסה כיום כמה מיליוני דולרים, ולפי ההערכה תעבור בשנת 2012 לרווחיות תפעולית. במשרדי אמימון בהרצליה מועסקים כיום 85 עובדים.

 

מהחברה לא התקבלה תגובה לידיעה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x