$
בארץ

גרמזיאן פרש בדקה ה־90 ממכרז המפעיל הסלולרי

במקביל הכריז אתמול משרד התקשורת על כוונתו להחיל את חוק ביטול קנסות היציאה על כל תחומי התקשורת

מאיר אורבך 07:0014.02.11

שלב ההצעות במכרז התדרים הסלולריים של משרד התקשורת הסתיים אתמול, כאשר ארבע חברות הגישו הצעותיהן למכרז. חברת קשרנט, שאותה מוביל יחיאל בן שושן ומימונה העתידי צפוי להגיע ממשפחת גרמזיאן היהודית־קנדית, החליטה שלא לגשת באופן עצמאי למכרז והיא מתכוונת לחבור לאחד מהמתמודדים

האחרים שיזכה באחת משתי רצועות התדרים.

 

לטענת גורמים המקורבים לחברה, חלק מהדרישות של ועדת המכרזים באשר להוכחת יכולת האיתנות העסקית ומקורות המימון הקשו על הגשת ההצעה במועד הנוכחי. החברה ביקשה ארכה של כמה ימים כדי להכין את המסמכים המתאימים בפורמט שנדרשה - בקשה שנדחתה בידי ועדת המכרזים.

 

הקבוצות שהגישו הצעות למכרז הן סלקט בראשות מייקל גלפנד, מירס, גולן טלקום וקבוצת 018 אקספון.

 

על פי הערכות, צפוי המפעיל החדש לפעול תוך שנה מהיום. בשבועות הקרובים תבחן ועדה של משרד התקשורת את ההצעות שהוגשו ותקבע אם המציעים עמדו בתנאי המכרז. לאחר שהוועדה תצביע על ההצעות הכשרות, יגיע השלב האחרון בהתמודדות במכרז, והוא שלב התמחור הכספי.

 

במקביל הכריז היום משרד התקשורת על כוונת משרדו להחיל את חוק ביטול קנסות היציאה על כל תחומי התקשורת בישראל לרבות חברות שידורי הטלוויזיה בכבלים ולוויין, ספקי האינטרנט, הטלפוניה הנייחת והמפעילים הבינלאומיים. על פי הערכות תיכנס לתוקף ההרחבה של חוק ביטול קנסות היציאה בתוך כחודשיים.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x