$
בארץ

עופר עיני: "אנחנו ממשיכים במאבק כפי שתוכנן"

יו"ר ההסתדרות: "הפגישה עם ראש הממשלה לא הניבה שום תוצאות. בשבועיים וחצי הקרובים אנו נצא לפעולות מחאה ואני מקווה שראש הממשלה ושר האוצר ישבו איתנו כדי שהמאבק הזה יתייתר". מחר צפויה ההסתדרות להכריז על סכסוך עבודה כללי במשק; מטה המאבק החליט כי יחלו פעולות מחאה כבר ביום שישי הקרוב

מיקי פלד 17:3409.02.11

"הפגישה עם ראש הממשלה לא הניבה שום תוצאות ולכן אנו ממשיכים במאבק כפי שתיכננו". כך אמר היום (ד') עופר עיני, יו"ר ההסתדרות. מחר בצהריים צפויה ההסתדרות להכריז על סכסוך עבודה כללי במשק שייכנס לתוקפו בתחילת שבוע הבא ושבועיים לאחר מכן תוכל ההסתדרות לנקוט בעיצומים.

 

מוקדם
יותר היום נפגשו עיני, נשיא התאחדות התעשיינים שרגא ברוש, ויו"ר מרכז השילטון המקומי שלמה בוחבוט, עם ראש הממשלה ומנכ"ל משרדו אייל גבאי וראש אגף התקציבים באוצר אודי ניסן. בפגישה דרשו השלושה את העלאת שכר המינימום, הוזלה של 35% במחיר המים ופירוק תאגידי המים, ביטול העלייה במחירי הדלק, ביטול העלייה הצפויה במחירי הלחם. כמו כן הוסיפו דרישה חמישית וחדשה - הקמת ועדה משותפת להורדת מחירי הדיור ושכר הדירה.

 

עיני מסר כי הוא מסרב לפיתרון של קיצוץ רוחבי בתקציבי משרדי הממשלה. "אני מקווה שלא נגיע להשבתה. בשבועיים וחצי הקרובים אנו נצא לפעולות מחאה ואני מקווה שראש הממשלה ושר האוצר ישבו איתנו כדי שהמאבק הזה יתייתר", אמר.

 

פעולות מחאה כבר מחרתיים

 

מטה המאבק החליט כי יחלו פעולות מחאה כבר ביום שישי הקרוב על ידי הנוער העובד והלומד, תנועת דרור ישראל וארגונים חברתיים שיצטרפו למטה. הנוער העובד והלומד ותנועת דרור ישראל יחסמו כ- 70 צמתים בשעות 11:00-13:00. המטה יתכנס מחר בבוקר להחליט על פעולות מחאה נוספות. כמו כן, מתוכננת עצרת גדולה בכיכר רבין, אך עוד לא נקבע לה תאריך.

  

יו"ר מרכז השלטון המקומי, שלמה בוחבוט: "ביום ב' תכונס הנהלת השלטון המקומי במטרה לצאת להשבתה. רה"מ דיבר עימנו על המצב הבטחוני הרגיש ואילו אני רוצה להזכיר כי מעמד הביניים קורס והפצצה החברתית שמאיימת להתפוצץ קשה יותר מכל איום. אנחנו הודענו כי ניתן להפחית את מחירי המים ב35% והדרך לעשות זאת היא לבטל את תאגידי המים ולהחזירם לרשויות המקומיות. אם לא יתקבלו החלטות חברתיות, אני מזהיר יום הזעם הישראלי ".

 

יו"ר התאחדות הסטודנטים בישראל, איציק שמולי אומר היום: "מיליון וחצי צעירים בישראל אומרים לממשלה עד כאן! אנו מצטרפים לברית החשובה בכדי לוודא שהמאבק יתרחש גם ברחובות עד שהממשלה תחזור בה מהגזירות.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x