$
בארץ

ישראל מקוב: "ההזדמנות העסקית בסין גדולה יותר מכל תגליות הגז"

במהלך כנס הרצליה אמר מקוב כי בעתיד הקרוב יעמוד היקף הסחר העולמי עם סין על 10 טריליון דולר. בנימין בן אליעזר: "העולם כולו שועט לעבר המזרח, סין והודו בפרט"

מאיר אורבך 17:4107.02.11

ישראל מקוב, לשעבר מנכ"ל טבע, מאמין שבעתיד הקרוב היקף הסחר העולמי עם סין יעמוד על 10 טריליון דולר. כך עלה מדבריו במהלך פאנל שעסק בנושא המזרח הרחוק בכנס הרצליה. לדבריו של מקוב, "אם ישראל תגיע לאחוז אחד בלבד מתוך סכום זה, היא תזכה לסחר בהיקף של 100 מיליארד דולר - הרבה

יותר מכל תגליות הגז".

 

ח"כ בנימין בן אליעזר, לשעבר שר התמ"ת, אמר כי "העולם כולו שועט לעבר המזרח, סין והודו בפרט".  לדבריו "מוקדם מדי להספיד את כלכלות המערב, ובעשורים הקרובים הן יחזיקו 33% מהתוצר העולמי. לכלכלת המערב תהיה השפעה מהותית על כלכלת העולם".

 

בן אליעזר הוסיף כי "ישראל חייבת לפזר את הסיכון ולהגדיל את הסיכוי. ישראל חייבת להגדיל את בסיס המדינות עליהן מתבסס הייצוא של ישראל. המעצמות של היום הן ישראל וסין. עתידה של ישראל תלוי ביכולתה לשמר את החדשנות והמובילות הטכנולוגית. אסיה מהווה הזדמנות נפלאה לכניסה לשווקים חדשים".

 

"הכנסותיהן של מדינות הבריק מהווה 70% ממדינות המתפתחות, תחזיות הצמיחה של הודו וסין מאוד גבוהה גם ביחס למדינות אלו. סין והודו מהוות יעדים עיקריים לייצוא. ישראל מאמינה בסחר עם המזרח כחלק מאסטרטגיה כוללת גם כלכלית וגם פוליטית. ישראל חייבת להגדיל את מספר נציגיה שם - גם המקומיים וגם הנספחים המסחריים השונים".

 

אוריאל לין, נשיא איגוד לשכות המסחר, אמר שישראל חייבת להתמקד בייצוא שירותים שמהם יש לה ערך מוסף עצום.

 

ד"ר אורנה ברי, סגנית נשיא בחברת EMC, אמרה שישראל חייבת למצוא את הדרכים הנקודתיות לסייע לחברות הישראליות המנסות לפעול בסין ובאסיה, בעיקר בתחומי אנרגיה חלופית, מים וחקלאות.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x