$
בארץ

סכנה למסקנות ששינסקי בעקבות פרישת ברק מהעבודה

אם תפרוש סיעת העבודה המקוצצת מהקואליציה, שטייניץ לא יזכה לתמיכה מהשרים ברוורמן, בן אליעזר והרצוג - תומכים נלהבים במסקנות ועדת ששינסקי - והסיכויי לאשר את המסקנות בממשלה ייחלש

תומר אביטל 10:4817.01.11

אהוד ברק בחר בתזמון דרמטי מבחינה כלכלית להכרזה על פילוג סיעת העבודה, והוא עלול לטרוף את הקלפים בהיבט של מסקנות ועדת ששינסקי.

 

בשבועות האחרונים הפעילו יזמי הגז, ובראשם יצחק תשובה, לחץ כבד על השרים להתנגד למסקנות ששינסקי ולטרפד אותן עוד ברמה הממשלתית.

אבישי ברוורמן אבישי ברוורמן צילום: גלעד קוולרצ'יק

 

חלק מהשרים השתכנעו והודיעו כי יש להחריג את תמר מהמסקנות, או לכל הפחות לרכך את מנגנון המיסוי המוצע.

תומכי המסקנות התפלאו לגלות שאפילו שרים ללא נגיעה לנושא, כמו דניאל הרשקוביץ וסילבן שלום מסתייגים מהמסקנות.

 

שר האוצר יובל שטייניץ סמך על שרי סיעת העבודה - שהודיעו כי יתמכו ללא סייג בהחלטה להעלות את שיעור המס על תגליות הגז. ואולם, אם סיעת העבודה המקוצצת תפרוש מהקואליציה - כפי שהתבטא הבוקר השר אבישי ברוורמן - ייאלץ שטייניץ לנהל קרב מאסף בממשלה כדי לגייס כמות מספקת של ידיים תומכות לאישור מסקנות ששינסקי.

 

השרים שלא הצטרפו למסע של אהוד ברק - אבישי ברוורמן, בנימין בן אליעזר ויצחק הרצוג - כולם נחשבים לתומכים נלהבים במסקנות ששינסקי. כתוצאה, המהלך, אם אכן יקרה, יחליש את כוחו של שטייניץ, ועלול לשחק לידיו של תשובה. עם זאת, בלשכת שר האוצר מרגיעים את הרוחות ואומרים היום כי "ההתפלגות רק מחזקת את הקואליציה. המסקנות יאושרו".

 

בתוך כך, אתמול הודיע ראש הממשלה בנימין נתניהו כי יכריע עוד השבוע לגבי מסקנות ששינסקי, וכי ההחלטה תגיע בימים הקרובים לפתחה של הממשלה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x