$
בארץ

ברק מפרק את מפלגת העבודה: "גם שרון עשה את זה"

במסיבת עיתונאים בכנסת, התייצב מפרק מפלגת העבודה, השר אהוד ברק, ואמר שהסיעה החדשה תיקרא עצמאות. הוא האשים את חברי העבודה בסחף שמאלה למחוזות הפוסט ציונות ופוסט מודרניות

רוני סופר, ynet 10:3217.01.11

זעזוע וטלטלה פוליטית: ל-ynet נודע הבוקר (יום ב') כי יו"ר מפלגת העבודה, אהוד ברק, פורש ממפלגת העבודה ומקים סיעה יחד עם מתן וילנאי, שלום שמחון, עינת וילף ואורית נוקד שתיקרא "עצמאות". "המהלך הזה הוא לא קל, גם לנו גם לי. שרון עשה את זה, בן גוריון עשה את זה, גם פרס עשה את

זה", אמר ברק במהלך מסיבת העיתונאים.

 

"אחנו מקימים היום סיעה, תנועה, ובהמשך מפלגה שתהיה מרכזית ציונית ודמוקרטית. תנועה שתפעל ברוח מגילת העצמאות ובמורשת הממלכתיות של דוד בן גוריון. סיעה ובהמשך תנועה שסדר העדיפות שלה יהיה קודם כל המדינה אחר כך המפלגה, אחר כך התקשורת ובסוף אנחנו. המוטו שלה יהיה 'מה שנכון וטוב למדינת ישראל'. אנחנו נקים תנועה ומפלגה ונקרא לכל מי שמאמין בדרכה ובנו להצטרף".

 

ברק אמר כי "לפנינו מבחנים לא פשוטים שבמרכזם התהליך המדיני מול הפלסטינים, מבחנים בטחוניים ואתגרים סבוכים מול הכלכלה והלכידות החברתית. עם כל האתגרים אנחנו מוכנים ונכונים להתמודד. אנחנו עוזבים מפלגה ובית שאנחנו אוהבים ומכבדים את חבריו, את החברים במוסדות שלנו, את ראשי הערים והמועצות שלנו, את החברים מהשורה. רבים מהחברים הללו חוו במשך השנים הארוכות את קשיי היומיום ואת המצב המתמשך והלא תמיד בריא במפלגת העבודה, והיו גם הם קורבן לריב האינסופי, לסחף המטריד שמאלה". הוא האשים חברי כנסת בעבודה שנסחפו למחוזות ה"פוסט ציונות" וה"פוסט מודרניות".

 

"הגענו למסקנה שהאנומליה הזאת בחיים הפוליטיים, המציאות הזאת, חייבת להיפסק. שאנחנו נוכל לקום לעבודה בכל יום שלא צריך להתפשר כל הזמן, לא להתנצל כל הזמן. אנחנו בחיים הציבוריים כדי לפעול, כדי להשפיע, ובכך אנחנו מתכוונים להתמקד. זו העת לעשות מעשה. היום אנחנו עושים אותו. אנחנו פותחים בדרך חדשה, אוחזים ביד מצפן ולא שבשבת, ואנחנו מקווים שזו תהיה דרך טובה".

 

בשבוע שעבר הודיע גם חבר הכנסת דניאל בן סימון כי הוא מתכוון לפרוש ממפלגת העבודה ולהקים סיעת יחיד בכנסת משום שלא הצליח להביא לפרישת המפלגה מהקואליציה. בן סימון אמר ל-ynet: "אני לא יכול לחיות עם הקואליציה הזאת. המסקנה המתבקשת היא להתגרש. כי הזיווג לא עלה יפה.

 

זמן קצר אחר כך הודיע השר בנימין בן אליעזר כי הוא אמנם מכבד את החלטתו של חבר הכנסת להקים סיעת יחיד, אך הוא אינו מתכוון לחתום על מסמך המאפשר את העזיבה. בן-אליעזר אמר: "יש לי כלפיו הערכה רבה, אך לא שיניתי את דעתי - המנדט שייך למפלגת העבודה, ולא לי או לאף אחד אחר".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x