$
בארץ

תוך חצי שנה תוגש תוכנית בין משרדית לשילוב החרדים בשוק התעסוקה

מתוכנית העבודה של משרד רה"מ ל-2011 עולה עוד, כי הגשת ההמלצות לפירוק הריכוזיות במשק תידחה בחודשיים, וכי לימודי החינוך הפיננסי בבתי הספר יורחבו

תומר אביטל 13:5916.01.11

הגשת ההמלצות לראש הממשלה לפעולות במטרה לפרק את הריכוזיות במשק יידחו בחודשיים. כמו כן, התוכנית לתחליפי נפט תאושר תוך חודשיים, ולימודי החינוך הפיננסי בבתי הספר יורחבו - כך מסתמן מתוכנית העבודה השנתית של משרד רה"מ ל-2011.

 

מחר ומחרתיים יתקיים הכנס השנתי שבו יציגו

מנכ"לי המשרדים את תוכניות העבודה של משרדיהם לשנת 2011. מבחינת התוכנית של משרדו של בנימין נתניהו, אותו מוביל המנכ"ל אייל גבאי, עולה שורה של תחזיות להחלטות כלכליות משמעותיות שיתגשמו בשנה הקרובה.

 

לפי התכנית, במשרד מצפים שתגובש תוכנית בין משרדית לשילוב החרדים בשוק התעסוקה. התכנית - שהוזכרה בהחלטה להמשיך ולהעניק אבטחת הכנסה לאברכים בכוללים - תוגש תוך כחצי שנה, ובעקבותיה ישתלבו כ- 1,000 אברכים במעגל העבודה. לפי חלק אחר בתוכנית, כבר באפריל הקרוב יגדל מספר בתי הספר שייקחו חלק בפיילוט החינוך הפיננסי שנחשף ב"כלכליסט" ל-60.

 

במשרד החליטו להבליט את ההשקעה באוכלוסייה הערבית. גבאי כתב כי יוקמו שני מרכזי תעסוקה ברשויות ערביות עד סוף השנה. בנוסף, משרדו מצפה כי שיעור המועסקים במגזר הערבי יגדל מ-42% עד 46%. כמו כן בממשלה שואפים לכך שפער ההכנסה הממוצעת בין משק יהודי לערבי יקטן מ-57% ל 55%.

 

במשרד גם מכריזים על שנה בה תקודם התחרות במשק. עם זאת, גבאי הודיע כי המלצות הוועדה לבחינת הריכוזיות (ועדת התחרותיות) יוגשו לרה"מ רק בסוף מאי. המסמך גם מלמד על הקמת רשות שיווק לתיירות, ועל בניית תוכנית להגברת שיתוף הפעולה הכלכלי הבינ"ל - בדגש על שווקים מתעוררים: במשרד מגבשים תכנית מיוחדת לחדירת תעשייה ישראלית לאותם שווקים עד סוף מאי. בספטמבר, סבורים במשרד, יפורסמו כלל הנתונים על המשק והחברה הישראלית, בהתאם לדרישות ה-oecd.

 

בנוסף, גבאי מבטיח כי התוכנית לתחליפי נפט- שתכלול מתווה תקציבי, תאושר במממשלה עד מרץ הקרוב.

 

ההתנדבות תקודם

 

כמו כן, המשרד ישרטט מיזם בין-מגדרי לקדם התנדבות בחברה הישראלית, וגם תגובש מדיניות בתחום "שיתוף הציבור" בעבודת הממשלה, לצד עידוד הפילנתרופיה. המשרד גם לא מזניח את הבירה. גבאי מבטיח לקיים פסטיבל נוסף בעיר העתיקה בירושלים, ובכך לקיים 3 פסטיבלים ב-2011. משרדו גם מתחייב לערוך 10 (במקום 5) כנסים בינ"ל בירושלים כדי לקדם תיירות עסקית. לפי התכנית, בירושלים יפעלו 17 חברות ביוטק בסוף השנה - 5 יותר מהמצב כיום.

 

לבסוף, מהתוכנית עולה כי משרד רה"מ יפעל באינטינסיביות לשחרר חסמים בירוקרטיים ולשפר את איכות משרדי הממשלה. גבאי יפכל להקים מאגר של חברות ייעוץ לשיפור המדידה במשרדי הממשלה. כמו כן, יורחבו מספר המשרדים הפועלים עם מערכת ממוחשבת לניהול תכניות עבודה. משרד רה"מ גם מתכנן לקדם יוזמה ל"שיפור מנגנוני הניהול של המשאב האנושי בשירות המדינה" עד סוף השנה, ואף להביא לאישור תכנית לאומית ל'הפחתת הנטל הבירוקרטי'.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x