שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

עו"ד זיו שרון: "רה"מ משלם מס גבוה מידי על הכנסתו"

לפי עורך הדין המתמחה במיסים, בנימין נתניהו יכול להעלות את סכום הנטו שהוא מרוויח בכשליש, לרמה של 20 אלף שקל, אם ידרוש שקילה מחדש של שווי השימוש ברכבו והמס שהוא משלם על מנויי עיתונים

הדר קנה 12:1311.01.11

"ראש הממשלה משלם מס גבוה מידי על הכנסתו", כך טוען עו"ד זיו שרון העוסק במיסים. לדברי שרון, ראש הממשלה בנימין נתניהו זכאי לכך שתשלומי המיסים שלו יהיו נמוכים יותר. "באם יישם את ההמלצות הבאות הוא עשוי להעלות את הנטו שלו בכשליש - דהיינו לכ-20 אלף שקל , במקום כ-15 אלף שקל

כיום", אומר שרון.

 

הסעיף העיקרי בו ראש הממשלה משלם מס גבוה מדי הינו זקיפת שווי השימוש ברכב להכנסתו בשווי פנטסטי של 11,590 שקל בחודש, שהינו התקרה בתקנות לסכומים אלו. לטענתו של שרון, " אין סיבה לזקוף לראש הממשלה על רכב השרד שלו כל שווי שימוש שהוא, שהרי רכב משמשו לחלוטין לצורכי עבודתו והוא עוצב ונרכש לפי דרישת שירותי הביטחון. סביר להניח שאילו דברים היו תלויים בו, הוא היה מעדיף לא לנסוע באופן זה. כל תכלית תקנות שווי השימוש הינו לכמת את ההנאה הפרטית, שכאן לבטח איננה מתקיימת. פרט לכך, ראש הממשלה יכול להשתמש בתקנות הטכניות ולהשוות את מעמדו בנושא זה למעמד הרמטכ"ל שאינו מחוייב לשלם שווי שימוש ברכב".

 

עוד הוא מסביר: "סעיף נוסף בו לטעמי ראש הממשלה מחוייב שלא לצורך, הינו זקיפת שווי על ארבעה עיתונים. אין ספק שעבור כל ראש ממשלה יש חשיבות לבדוק את הלכי הרוח בעם, וזאת באמצעות קבלת משוב מן העיתונות. לכן, אין הצדקה לחייבו במס על הנאה פרטית מהעיתונים ובמדינה כמו שלנו, אין ראש ממשלה שנהנה באמת מן העיתונים".

 

ראש הממשלה עומד בכל מקרה, גם אם לא ייעשה מאום, לשלם בשנת 2011 מס גבוה יותר כיוון שהממשלה בראשותו ביטלה בחוק ההסדרים האחרון את ההכרה במס להוצאות האש"ל המוצאות במסגרת התפקיד.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x