$
בארץ

נתניהו חשף את תלוש המשכורת: 15 אלף שקל נטו

משכורת הברוטו של ראש הממשלה עומדת על 42,952 שקלים; מדובר בשכר הנמוך משמעותית משכרם של מנהיגים אחרים בעולם

תומר אביטל 17:0510.01.11

15 אלף שקל בבנק - זה הסכום החודשי שמפרישה המדינה לחשבון הבנק של ראש הממשלה בנימין נתניהו. תלוש השכר של נתניהו פורסם בדף הפייסבוק של ראש הממשלה.

 

לפי התלוש, נתניהו אמנם גורף כ-44 אלף שקל בחודש, מתוכן דמי כלכלה בשווי 1,330 שקל, ו-635 שקל אש"ל. אולם מס שולי בגובה

45% שמסתכם ב-18 אלף שקל, לצד ניכוי לביטוח לאומי בגובה 3,700 שקל וביטוח בריאות בגובה 2,770 שקל מקצצים את השכר הסופי בדרמטיות. בסופו של דבר מרוויח נתניהו רק 15 אלף שקל נטו לחודש. בתלוש נכתב, אגב, שראש הממשלה עובד 42.5 שעות שבועיות בלבד.

 

לשכת ראש הממשלה פרסמה בצמוד לתלוש גם השוואה לתלושים של מנהיגים אחרים בעולם. לדבריהם, שכרו של נתניהו נמוך משמעותית ממקביליו. כך, בין השאר, ראש ממשלת סינגפור מרוויח 2.47 מיליון דולר בשנה, ראש ממשלת הונג קונג מקבל 516 אלף דולר בשנה, נשיא ארה"ב מקבל 400 אלף דולר בשנה, ונשיא צרפת מקבל 318 אלף דולר בשנה וראש ממשלת גרמניה, 303 אלף דולר.

 

כמו כן, מהתלוש מתבהר כי נתניהו מנוי ל-4 עיתונים. זקיפת העיתונים שוות ערך מבחינת מס ל-114 שקל לחודש. אחזקת הסלולרי והטלפון של נתניהו שווה ל-191 שקל, אבל ההוצאה העיקרית של נתניהו היא על כלי התחבורה - זקיפת הרכב של נתניהו היא בגובה 11,590 שקל בחודש.

 

במשרד ראש הממשלה הדגישו הערב כי לא מדובר בשכר נמוך או חריג בהשוואה לחודשים קודמים. לדבריהם, באחד החודשים בשנה שעברה השכר אף עמד על 13 אלף שקל נטו בלבד.

 

רועי פלד, מנכ"ל התנועה לחופש המידע, אמר בתגובה כי "הצעד של ראש הממשלה ראוי להערכה, ועם זאת נושא השקיפות בפעולת נבחרי ציבור הוא רציני וחשוב מכדי להסתפק בפעולות מקריות והתנדבותיות. ממשלת ישראל התנגדה בעבר להצעת חוק שתטיל חובת פירסום על הצהרות הון של חברי כנסת ושרים, לפירסום מידע על פעילות שרים ומקורביהם בניגוד לכללי האתיקה, ולהצעות חוק לקידום חופש המידע שבין יוזמיהן היו חברי כנסת מהליכוד שהיום הם שרים - דוגמת גדעון סער. עדיף שראש הממשלה יתרכז בקידום יוזמות מערכתיות להגברת השקיפות מאשר בפעולות נקודתיות וחד פעמיות, ראויות ככל שיהיו".

 

יצוין כי השר מיקי איתן מקדים את נתניהו, ומזה שנה הוא מפרסם מדי חודש את תלוש המשכורת בבלוג שלו. איתן, אגב, מרוויח הרבה יותר מראש הממשלה. כמו שאר השרים הוא מרוויח שכר ברוטו של 37,449 שקל. שכר הנטו שלו עומד על 24,477 שקל בחודש. הסיבה היא כי לאיתן אין שווי רכב יקר כמו זה של נתניהו, ובנוסף הוא מתגורר בשדרות וזכאי להטבת מס.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x