$
בארץ

נתניהו: אבחן מחדש את המלצות ועדת ששינסקי

רה"מ, שנמנע עד כה מהתייחסות לנושא, אמר בפתח ישיבת הממשלה כי בכוונתו להיפגש עם חברי ועדת ששינסקי, עם שרי הממשלה, נגיד בנק ישראל והמשקיעים בקידוח תמר - ורק לאחר מכן להחליט על המלצה לממשלה. האוצר: "נתניהו לא הזכיר את המילה פשרה"

תומר אביטל 10:5809.01.11

אחרי חודשים ארוכים בהם נמנע מלהביע את דעתו בנושא תמלוגי הגז, הודיע הבוקר (א') ראש הממשלה בנימין נתניהו כי יבחן את המלצות ועדת ששינסקי. בפתח ישיבת הממשלה השבועית הודיע נתניהו כי ייפגש עם חברי ועדת ששינסקי וישמע את הערותיהם.

 

"היום, אחרי ישיבת הממשלה, אני אפגש

עם חברי ועדת ששינסקי, אשמע את ההמלצות שלהם. בהמשך השבוע אני אפגש עם השרים הנוגעים בדבר; שר האוצר, שר התשתיות, השר להגנת הסביבה וגם נגיד בנק ישראל סטנלי פישר. לאחר מכן אני אפגש עם המשקיעים של תמר".

 

עוד אמר נתניהו: "אני אחליט החלטה על ההמלצה שאני אביא לממשלה תוך זמן קצר, ובאחת מישיבות הממשלה הקרובות אני אביא את ההמלצה הזאת להכרעה. בכך ישראל תקבל החלטה קריטית לגבי משאב טבעי שהוא חשוב לעתידנו".

 

נתניהו גם התייחס לכספים הרבים שיזרמו מתגליות הגז ואמר, כפי שנחשף ב"כלכליסט", כי תוקם קרן לנושא. "אמליץ בפני הממשלה להקים קרן לאומית לישראל שתיקח את הפירות של תקבולי הגז למען כמה מטרות", הודיע נתניהו, "החשובות ביניהן זה הביטחון והחינוך".

 

האוצר : לא תהיה פשרה

 

באוצר ביקשו להרגיע את הרוחות. מלשכתו של שר האוצר יובל שטייניץ נמסר כי דברי נתניהו הולמים את תוכנית העבודה. "נתניהו לא הזכיר את המילה פשרה בישיבת הממשלה", אמרו, "הוא רק אמר שייפגש עם הנוגעים בדבר. ככה זה צריך להיות, והמלצות הוועדה מתקדמות לפי התכנון".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x