$
בארץ

הממשלה אישרה תוספת תקציב לפרויקט תגלית: 100 מיליון דולר ל-3 שנים

במסגרת הפרויקט מגיעים צעירים יהודים לסיור בישראל ולאחר מכן משתלבים במערך ההסברה הישראלי בעולם. תקציב תגלית עמד בעשור הקודם על 100 מיליון דולר

כתב כלכליסט 12:0407.01.11
ראש הממשלה, בנימין נתניהו, הכריז אתמול (ה') באירוע המרכזי של פרויקט תגלית, כי ממשלת ישראל אישרה תוספת תקציב משמעותית לפרויקט - 100 מיליון דולר בשלוש שנים הקרובות.

 

בעשור הראשון עמד מימון הממשלה בפרויקט תגלית על כ-100 מיליון דולר. כעת תעלה הממשלה את התקציב ותעניק
כ-90 מיליון שקל בשנה הראשונה, כ-120 מיליון שקל בשנה השנייה וכ-140 מיליון שקל בשנה השלישית.

 

פרויקט תגלית מבקש ליצור קשר בין צעירים יהודים בתפוצות למדינת ישראל ולזהותם היהודית, באמצעות הבאתם לסיורים בישראל. בוגרי התוכנית לוקחים חלק בהסברה הישראלית ברחבי העולם.

 

משמעות הגדלת התקציב היא כי בתוך שלוש שנים יגיעו מדי שנה כ-51 אלף צעירים יהודים מרחבי העולם לסיור חינוכי חינם בישראל, זאת לעומת 30 אלף המגיעים כיום. עד היום הגיעו לארץ במסגרת הפרויקט מעל לרבע מיליון משתתפים מעשרות מדינות ברחבי העולם, אליהם הצטרפו קרוב ל-50 אלף חיילים וסטודנטים ישראלים.

  

נתניהו אמר בנאומו אמש: "פרויקט תגלית הינו הגשר העיקרי שבאמצעותו עשרות אלפי צעירים יהודים מהעולם כולו מחזקים את זיקתם ליהדות ולישראל. כעת היעד הוא להביא את רוב רובו של העם היהודי לישראל. ראוי שכל צעיר יהודי שרוצה להגיע לישראל אכן יוכל לעשות זאת. הגדלת התקציב מהווה החלטה היסטורית ואסטרטגית לחיזוק מעמדה של ישראל בעולם".

 

 

מנכ"ל תגלית, גידי מרק: "פרויקט תגלית החל כחזון של ממשלת ישראל, הפילנתרופים והקהילות היהודיות ובמרוצת העשור הפך לפרויקט הציוני המצליח ביותר בעולם היהודי. החלטת הממשלה להגדיל את תמיכתה בפרויקט תאפשר חיזוק משמעותי ביותר של הקהילות היהודיות ברחבי העולם ותחזק את מעמדה של ישראל בזירה הבינלאומית."  

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x