$
בארץ

רה"מ חשד ביועציו הבכירים ושלח אותם לפוליגרף

אחרי הטלטלות בלשכת ראש הממשלה, שוב נחשפת במלוא עוצמתה מערכת היחסים הבעייתית בין נתניהו לאנשיו. עוזי ארד, ניר חפץ ובכירים נוספים נחקרו בשב"כ אחרי שנתניהו חשד שמישהו מהם הדליף מידע רגיש. בסוף התברר: איש לא הדליף

אטילה שומפלבי, ynet 13:0206.01.11

המתיחות בלשכתו של בנימין נתניהו עולה מדרגה: ראש הממשלה הורה לשב"כ לחקור בכירים בלשכה בחשד שהדליפו מידע ביטחוני רגיש לעיתונאים - כך דווח בצהריים (יום ה') בגלי צה"ל. בשירות הביטחון הכללי אישרו את הדברים, ומסרו כי "בחודשים האחרונים חקר השירות חשד להדלפת מידע רגיש, לאור פניית

ראש הממשלה".

 

במסגרת חקירת השב"כ, נחקרו בכירי הלשכה, בהם היועץ לביטחון לאומי עוזי ארד, יועץ התקשורת ניר חפץ, ומזכיר הממשלה צבי האוזר. היועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין, עודכן בנושא וליווה את החקירה. בסופו של דבר התברר כי ההדלפה לא נעשתה על-ידי גורם כלשהו בלשכה.

 

אין זו הפעם הראשונה שמערכת היחסים המתוחה בין הפקידים שמרכיבים את הלשכה, מגיעה לכדי בדיקת אמת - ולכותרות. בספטמבר 2009, אחרי חודשים ארוכים של עימות, התקיימה פגישת פיוס בין היועץ לביטחון לאומי ארד ליועץ התקשורת חפץ. במהלך העימות קשה, שגרם למבוכה רבה סביב נסיעה חשאית של נתניהו לרוסיה, דרש ארד לערוך בדיקת פוליגרף בלשכה.

 

לפני כחודש דווח ב-ynet על מתיחות קשה בלשכת נתניהו, כאשר האצבע המאשימה הופנתה לעבר רעיית ראש הממשלה. "שרה מפרקת את הלשכה", טען גורם המעורה בנעשה בלשכה, "היא משגעת את כולם". גורמים המקורבים לנתניהו אמרו כי "יש כבר לפחות שני אנשים בכירים מאוד שנמצאים עם רגל אחת בחוץ, ששוקלים את המשך דרכם בלשכה".

 

בשבוע שעבר התחזיות הפכו לפחות באופן חלקי למציאות, כאשר ניר חפץ הודיע כי הוא עוזב את הלשכה. הוא אמנם הודה לנתניהו על "תקופה מאתגרת" ועל האמון שנתן בו, אולם גורמים בלשכה סיפרו ל-ynet כי חפץ חש תסכול מכך שלמעשה ידיו היו כבולות פעמים רבות. גם מזכיר הממשלה צבי האוזר ומנכ"ל משרד ראש הממשלה אייל גבאי, הוזכרו כמי שעשויים לעזוב בקרוב.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x