$
בארץ

הסתיימה השביתה בנמלים; העובדים יקבלו תוספת שכר

הלילה נחתם הסכם שכר לשנתיים על פיו יקבלו עובדי הנמלים תוספת שכר של 6% בשנתיים (3% כל שנה), ואילו עובדי דור ב' יקבלו תוספת של 11% בשנתיים

כתב "כלכליסט" 01:2306.01.11

השביתה בנמלים הסתיימה הלילה לאחר שהצדדים הגיעו להסכם שכר חדש.

 

יו"ר האגף לאיגוד מקצועי בהסתדרות, אבי ניסנקורן, והממונה על השכר באוצר, אילן לוין, הגיעו הלילה להסכמה על תוספת השכר לעובדי הנמלים. ההסכמה הושגה בתיווכו של נשיא התאחדות התעשיינים ויו"ר לשכת התיאום של הארגונים הכלכליים, שרגא ברוש.

 

על פי ההסכמה שהושגה תינתן לעובדים תוספת שכר של 3% לשנה, בדיוק כפי שדרשו נציגי ההסתדרות וועדי העובדים בימים האחרונים מאז פרוץ השביתה. מדובר בהסכם לשנתיים, החל מחודש פברואר 2010 (אז הסתיים ההסכם הקודם) ועד לחודש פברואר 2012. אי-לכך מסתכמת תוספת השכר ב-6% לשנתיים. 

 

נמל אשדוד נמל אשדוד צילום: דני סלומון

 

עובדי דור ב' יקבלו בנוסף פיצוי של 5% בנוסף לתוספת של 3% לשנה של העובדים הוותיקים. מדובר בעובדים שנקלטו בשנת 2005-2004 ולא קיבלו את מלוא התוספת מהסכמי הרפורמה בשנת 2005. כמו-כן לא קיבלו עובדים את מלוא תוספת השכר מההסכם הקודם במגזר הציבורי למרות שהופחתו להם דמי הבראה כפי שנקבע בעסקת החבילה במשק בין ההסתדרות הממשלה והמעסיקים בשנת 2009. כעת ייהנו עובדים אלה מתוספת שכר של 11% במשך שנתיים במצטבר.

 

"הסכם הוגן לשני הצדדים"

 

עוד נקבע בסיכום כי תקופת השקט התעשייתי תהיה חופפת לתקופת ההסכם ותסתיים בפברואר 2012. הסיכום אף קובע כי יוקם צוות לליבון המחלוקות הקשורות להנפקת הנמלים. אם לא יושגו הסכמות כל צד יילך לדרכו.

 

בנוסף, יקבלו העובדים דמי תרבות בסך 455 שקלים לעובד; הטבות המתבטאות בהארכת הזכאות לימי חופשה, הארכת זכאות לפדיון ימי מחלה והטבות נוספות.

 

יו"ר האגף לאיגוד מקצועי, אבי ניסנקורן, אמר היום כי "מדובר בהסכם הוגן לשני הצדדים".

 

כזכור, הנמלים הושבתו ביום ראשון בבוקר בעקבות חילוקי דעות עם משרד האוצר. העובדים דרשו העלאת שכר בשיעור של 5% של כ-600 עובדי דור ב', זאת בנוסף לדרישה להעלאת שכר גורפת לכלל העובדים בשיעור של 9%.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x