$
בארץ

פישר: "המלצות ששינסקי מאזנות בין צורכי המדינה והסיכון ליזמים"

הנגיד דיבר באירוע השנתי של פורום ה-CFO ואמר כי ההמלצות "יתרמו לא מעט לפיתוח משק הגז והנפט בישראל לטובת כלל אזרחיה והדורות הבאים"

כתב כלכליסט 20:5203.01.11

"המלצות ועדת ששינסקי מאזנות בין צורכי המדינה, לבין הסיכון והעלויות שהיזמים נושאים בהם", כך אמר הערב (ב') נגיד בנק ישראל, סטנלי פישר, באירוע השנתי של פורום ה-CFO.

 

לדבריו, "ההמלצות נותנות מקום של כבוד לפעילות היזמים, שלוקחים חלק חשוב בפיתוח כלכלת ישראל,
תוך נטילת סיכונים לא מבוטלים, ויחד עם זאת מגדילות באופן משמעותי ולרמה הנכונה את חלקה של המדינה ושל אזרחיה במשאבי הטבע שלה".

 

"אני רוצה לשלוח מכאן ברכות לחברי ועדת שישינסקי ולשר האוצר שמינה את הוועדה, על העבודה המקצועית והמאומצת שעשו, ולהצטער על ההשמצות הלא ענייניות שספגו במהלך עבודתם", אמר הנגיד, "אני מאמין שהמלצות ששינסקי יתרמו לא מעט לפיתוח משק הגז והנפט בישראל לטובת כלל אזרחיה והדורות הבאים, ויתנו תמריץ ליזמים מקומיים וזרים לפעול בישראל".

 

בנושא שוק האשראי החוץ בנקאי אמר פישר כי "היום הסקטור הבנקאי מספק 53% מהאשראי והסקטור הלא בנקאי 29%. בשנת 2000 רק 5% משוק האשראי הורכב מאשראי לא בנקאי, שברובו הוא אג"ח קונצרניות. זו מהפכה שהיא תוצאה של הרפורמה במערכת הפנסיה ורפורמת בכר".

 

לדבריו, "האשראי החוץ בנקאי הוא דבר טוב אך גם סיבה לדאגה. כולנו צריכים להיות מאוד זהירים לא לחזור למצב שהיה לפני שנתיים וחצי שבו אפשר היה לקנות כמעט כל דבר בשוק האג"ח הקונצרני. יש לוודא שיש שמירה מספיק נחושה על רמת הסיכון שחברות ומשקיעים לוקחים על עצמם. לפי החוק, רשות ניירות ערך צריכה להתייחס בעיקר רק לענייני שקיפות. האחריות לניהול הסיכונים ואיכות האשראי עוברת למנהלי קרנות ולאחרים שקונים איגרות חוב".

 

פישר ציין עוד כי מאז תחילת המשבר הכלכלי ועד היום פועל בנק ישראל כדי לחזק את הממשל התאגידי וניהול הסיכונים במערכת הבנקאית.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x