$
בארץ

האוצר מתנגד להעלאת שכר המינימום: "יפגע בתחרותיות ויעלה את האבטלה"

במשרד האוצר סבורים כי העלאת שכר המינימום עלולה לפגוע במאמצי הממשלה ולהביא לגידול לא רצוי בשיעור האבטלה. במקביל דורשים באוצר כי שתי הפעימות האחרונות בהסכם השכר במגזר הציבורי יוסטו לטובת מקבלי השכר הנמוך

אמנון אטד ותומר אביטל 14:0702.01.11

משרד האוצר מתנגד להסכם להעלאת שכר המינימום שנחתם היום (א') בין ההסתדרות לבין התעשיינים.  

 

בהודעה ששלח האוצר נכתב, כי "בעת שהמשבר העולמי עדיין לא חלף, כאשר שיעור האבטלה במדינות רבות בעולם מאמיר וממשלות רבות עורכות קיצוצים בתקציב, אנו סבורים כי ההחלטה להעלות

באופן מהיר וחד את עלויות ההעסקה במגזרי התעשייה והאבטחה עלולה לפגוע במאמצי הממשלה ואף להביא לגידול לא רצוי בשיעור האבטלה. מהלך זה צפוי לפגוע בתחרותיות של המשק הישראלי במיוחד בתקופה של התחזקות המטבע המקומי".

 

ממשרד האוצר נמסר עוד, כי "כחלק מהצעדים לצמצום הפערים במשק, משרד האוצר מבקש להודיע כי בהמשך ובכפוף להסכם השכר במגזר הציבורי שנחתם עם ההסתדרות לפני כחודש על העלאה של 6.25%, דורש משרד האוצר כי שתי הפעימות האחרונות בהסכם יוסטו לטובת מקבלי השכר הנמוך במגזר הציבורי.

 

"הסכם זה כלל 3 פעימות. הפעימה הראשונה ברמה של 2.25% תינתן לכלל העובדים במגזר הציבורי באופן אחיד במשכורת חודש ינואר. ההסכם עוד קובע כי שתי הפעימות הנוספות, אחת בשיעור של 2% במשכורת ינואר 2012 והשנייה בשיעור של 2% נוספים בינואר 2013 ישולמו על פי חלוקה שתקבע בין הצדדים".

 

משרד האוצר דורש כי תוספות אלו יהיו דיפרנציאליות, כך שבעלי השכר הנמוך יקבלו תוספות שכר גבוהות ובעלי השכר הגבוה יקבלו תוספות נמוכות – אם בכלל – במסגרת ההסכם הכולל. "אך נכון הוא שההסתדרות תתמוך בחלוקת שכר דיפרנציאלית כזו", נמסר מהאוצר.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x