שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

בשורה לתושבי הכרמל: הממשלה תישא בעלות שיקום התשתיות שנפגעו בשריפה

היקף התוכנית - 15 מיליון שקל. נתניהו: בשבוע הבא יוכרז על הקמת רשות כבאות ארצית, טייסת כיבוי וטיפול ברעידות האדמה

תומר אביטל 13:4002.01.11

הממשלה אישרה הבוקר (א') תוכנית ל"שיקום ושדרוג תשתיות החיוניות לתפקודם, התחדשותם וצמיחתם של היישובים באזור השריפה בהר הכרמל".

 

בהחלטת הממשלה נכתב כי התוכנית - בעלות של 15 מיליון שקל - נוסדה "במטרה להחזיר את החיים ביישובים אלה למסלולם ועל מנת להשיב, ואף לשפר, את התשתיות הציבוריות עליהם נשענו".

 

בהודעה שפרסמה הבוקר לשכת ראש הממשלה נכתב כי ישוקמו מבנים שנשרפו, לצד טיפול בנזק לתשתיות ביוב, מים, חשמל ותקשורת, סלילת דרכי גישה ותיקון צנרת גינון.

 

בית שנשרף בקיבוץ בית אורן בית שנשרף בקיבוץ בית אורן צילום: גיל נחושתן

 

כמו כן נמסר כי הממשלה תממן הקמת מתקני משחקים, כריתת עצים וניקיון כללי, טיפול בכבישים ובהסדרי התנועה ועוד. התוכנית תיושם ביישובים שנפגעו בשריפה: עין הוד, עין חוד, בית אורן, ניר עציון וימין אורד.

 

בתוך כך, בישיבת הממשלה דיווח מנכ"ל משרד ראש הממשלה איל גבאי על הענקת סיוע בשכר דירה למשפחות שביתן נשרף, ועל העברת 80 מיליון שקל לסיוע מוניציפלי.

 

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר כי "אנחנו עסוקים בשיקום הכרמל, בשיקום מהיר מאוד, ונוציא מזכר להחלטה ביום ראשון הבא בשלושה תחומים; הקמת רשות כבאות ארצית, טייסת כיבוי וטיפול ברעידות האדמה, ונביא תקציב לכך. אני חושב שזה משקף את המחויבות שלנו להבטיח שאנחנו עושים הכול כדי שאסונות מסוג זה לא יישנו".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x