שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

סופית: הכנסת אישרה את חוק ההסדרים

ברוב של 67 ח"כים בעד ו-43 נגד, אישרה הכנסת את חוק ההסדרים לשנים 2012-2011, כשחוק עידוד השקעות הון בתוכו

תומר אביטל 14:3729.12.10

עכשיו זה סופי. מליאת הכנסת אישרה את חוק ההסדרים, הידוע גם כחוק המדיניות הכלכלית לשנים 2012-2011. 67 ח"כים הצביעו בעד, ו-43 נגד.

 

יו"ר הכנסת רובי ריבלין החליט לבסוף לצדד בעמדת הממשלה ולדחות את בקשת קדימה לדחות בשבוע את ההצבעה. לדבריו, מתקיימים "נסיבות מיוחדות"

שמאפשרות להצביע על החוק בקריאה שלישית.

 

חוק ההסדרים מצומצם במיוחד השנה, לאחר שהכנסת הצליחה להפריד ממנו מספר רפורמות משמעותיות שביקש  משרד האוצר לקדם דרכו. עם זאת, החוק מכיל רפורמה דרמטית בחוק עידוד השקעות הון לצד שינויים נוספים.

 

קרב מאסף של קדימה

 

דקות ספורות טרם אישור החוק ניסתה האופוזיציה לנצל סעיף בתקנון הכנסת כדי לדחות בשבוע את ההצבעה על אישור חוק ההסדרים בקריאה שלישית.

 

לדברי קדימה, הממשלה הביאה שני נוסחים שונים לחוק ההסדרים. לפי התקנון, לדבריהם, במקרה כזה, ההצבעה הסופית תתקיים שבוע לאחר האישור בקריאה שנייה.

 

ח"כ יוחנן פלסנר פנה ליועץ המשפטי של הכנסת איל ינון וטען כי "אי דחיית ההצבעה בשבוע תהווה הפרה בוטה של תקנון הכנסת. מבירור שערכתי עם מחלקת הייעוץ המשפטי של הכנסת, עולה כי לא מוכר תקדים לכך שבעקבות הצבעה על כפל גרסאות, התקיימה הצבעה על קריאה שלישית באופן מיידי".

 

הגרסה הסופית מחריגה את כיל מחוק עידוד השקעות. למרות הלחצים שהופעלו על חברי הכנסת, המליאה אישרה את חוק ההסדרים לשנים 2012-2011 עם חוק עידוד השקעות חדש. לפיו, כיל תאלץ לשלם מס חברות רגיל.

 

מוקדם יותר אמר שר האוצר שטייניץ במליאת הכנסת, כי "התקציב טוב לכולם, לכל אזרחי ישראל - לאמהות עובדות, קשישים, עובדים חלשים".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x