$
בארץ

בלעדי ל"כלכליסט" - מאות עובדים בכיל התפקדו לליכוד בניסיון למנוע את ביטול הטבת המס

ביומיים האחרונים פעלו ועדי העובדים בראשות שמעון סבן וארמונד לנקרי כדי לשכנע את העובדים ובני משפחותיהם להצטרף למרכז הליכוד; במקביל מפעילים העובדים לחצים על הח"כים

תומר אביטל 18:5628.12.10

ועדי העובדים של חברת כימיקלים לישראל החלו בהתפקדות מסיבית למפלגת הליכוד. ביומיים האחרונים פעלו במרץ הוועדים, בראשות שמעון סבן וארמונד לנקרי, כדי לשכנע מאות עובדים ובני משפחתם להצטרף למפלגת השלטון. זאת במטרה לתת 'פוש' אחרון ולבטל את ההחרגה של כיל מחוק עידוד השקעות.

 

מחר

תצביע הכנסת על התקציב וחוק ההסדרים לשנים 2011-2012 כשבתוכם חוק עידוד השקעות חדש המחריג לראשונה את כיל ממפת הטבות המס. החוק כבר אושר בוועדת הכספים אחרי מאבק דרמטי בין כיל לאוצר, בו גברה ידו של האוצר.

 

 ל"כלכליסט" נודע כי כעת, יממה לפני אישור התקציב, עדיין מפעילים עובדי כיל לחצים נוספים על הח"כים במטרה לאשר את ההסתייגות של ח"כ מירי רגב, שמבקשת להטיב עם כיל ולהמשיך ולספק לה הטבת מס - בתנאי שתעסיק עובדים חדשים מהנגב.

 

כיום אלף מחברי הליכוד מקושרים לכיל. לפי ההערכות, ביומיים האחרונים התפקדו מאות נוספים מעובדי כיל, ועל פי אחת ההערכות אף יותר מ-2,000. לליכוד כ-130 אלף חברים וחצי מהם מצביעים בפריימריס. גוש של 5,000 מתפקדים בליכוד נחשב לכוח פוליטי שלא ניתן להתעלם ממנו והוא זוכה ליכולת השפעה גדולה על חברי הכנסת והשרים.

 

ח"כ מירי רגב התבטאה אתמול בסיעת הליכוד, והיום בכנסת, בזכות ההסתייגות שהגישה. לדבריה, "חברי המרכז הם אנשי ציבור ופעילים חברתיים בעלי השפעה לגיטימית על נבחרי הליכוד מתוך אינטרס מובהק של פיתוח הנגב והפריפריה. אני גאה לייצג אותם בכנסת".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x