$
בארץ

רק חמישה ח"כים בדיונים על התקציב

בעת שח"כ מג'אדלה מלין על התקציב למערך הכבאות בעקבות אסון השריפה בכרמל מאזינים לו רק ארבעה ח"כים, ואף לא נציג ממשלה אחד

תומר אביטל 15:0428.12.10

אי אפשר שלא לשפשף עיניים בתדהמה כשמסתכלים על דיוני התקציב הדו שנתי במליאת הכנסת. היום (ג') ומחר אמורים לקיים חברי הכנסת דיון מקיף ומפורט על תקציב המדינה וחוק ההסדרים לשנים 2011-2012.

 

אולם ברגעים אלו נמצאים במליאה חמישה ח"כים בלבד, בעת שח"כ ראלב מג'אדלה (עבודה)

מלין על התקציב למערך הכבאות בעקבות אסון השריפה בכרמל. למג'אדלה מאזינים בסך הכל ארבעה ח"כים, ואף לא נציג ממשלה אחד. רק בסוף הנאום התגנב לתוך המליאה השר בני בגין ומילא במעט את שולחן הממשלה היתום.

 

רק מחר בערב, עת תגיע שעת ההצבעות והאשרור הסופי של התקציב, צפויות הסיעות לחייב את חברי הכנסת, והממשלה - את השרים - לפקוד את המליאה כדי לאשר את התקציב ולמנוע את פיזור הכנסת והליכה לבחירות.

 

בינתיים 114 חברי הכנסת ושרים בחרו להיעדר מהמליאה. היום ח"כ חיים אורון פרסם את עלות ההסכמים הקואליציוניים לשנתיים הקרובות. לדבריו מדובר בסכום של כ-1.14 מיליארד שקל. 

 

מוקדם יותר הודיעה ח"כ שלי יחימוביץ' כי תצביע נגד התקציב. לדבריה "אין לי כל כוונה להצביע בעד התקציב, אשר טביעות האצבע הכלכליות הקיצוניות של נתניהו טבועות בו עמוק ובאופן כואב. העובדה שמפלגת העבודה חיה עם התקציב הזה בשלום ולא השפיעה עליו במאום, בניגוד לכל השותפות הקואליציוניות האחרות, מעידה על פשיטת רגל מוחלטת של מפלגת העבודה כל עוד היא דבקה בממשלה אשר אין לה עליה ולו שמץ של השפעה".

 

יחימוביץ גם תקפה את מתן הפטור מבלו על דלק הפטקוק שצורך מפעל נשר. לדבריה "לא יכול להיות שבסופו של יום, אחרי מיסוי 20 דלקים מסוגים שונים ומשונים, שפוגעים בכל האוכלוסייה, ממעמד הביניים ומטה, ובתעשייה ובצבא וב"אל-על", באלף ואחד מקומות, בסוף, משום מה, מי מוחרג? המפעל של נוחי דנקנר!".

 

יחימוביץ' הוסיפה "איזה צירוף מקרים! לא ייאמן! איך זה קרה? האם התשובה היא הלוביסטים שבאו ויצאו בפתח חדרי הוועדה? או ההנהלה של המפעל שהיתה בחדר? או הטלפונים הקדחתניים שנעשו לחברי הכנסת ערב ההצבעה? פתאום יש מאין, כולם יושבים כמו עגלים, לא יודעים באמת על מה הם מצביעים, מרגישים איזה אי נוחות, אבל בכל זאת מצביעים כמי שכפאם שד בעד העלאת מסים לא צודקת, אבל פתאום, בסעיף דנקנר, מתעורר חוש הצדק שלהם. פתאום יש הצעה להחריג משהו מהסעיף הפגעני הזה, ומשום מה אותו "משהו" הוא מפעל ששייך לנוחי דנקנר".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x