$
בארץ

תקציב משרד הביטחון גדל ב-12 מיליארד שקל במהלך 2010

במהלך דיון בוועדת הכספים על העברת עודף תקציבי ממשרד השיכון למשרד הביטחון, התגלה כי תקציב משרד הביטחון הסתכם בשנה החולפת ב-61 מיליארד שקל, למרות שהאישור היה ל-49 מיליארד. ח"כ חיים אורון: ""אני לא מצליח להבין את זה. הלא שר האוצר התפאר בריסון תקציב הביטחון"

תומר אביטל 11:2127.12.10

תקציב הביטחון גדל ב-12 מיליארד שקל במהלך 2010, והסתכם ב-61 מיליארד שקל. כך עולה מנתוני משרד האוצר.

 

הנתונים נחשפו בעקבות דיון שערכה היום ועדת הכספים על העברת 420 מיליון שקל - העודף התקציבי של משרד השיכון ב-2010 - למשרד הביטחון.

 

חבר ועדת הכספים, ח"כ חיים

אורון, אמר בדיון: "התקציב שאושר ל-2010 היה 49 מיליארד שקל, ובסוף השנה הוא עומד על 61 מיליארד. 3 מיליארד נוספו לאחר העברות תקציביות, 3 מיליארד היו תוספות, ולגבי 3 נוספים אני לא יכול לפרט". אורון התרעם על התנהלות הממשלה, ואמר כי "אני לא מצליח להבין איך מאשרים סכום של 50 מיליארד שקל והוא צומח ל-60. הלא שר האוצר התפאר בריסון תקציב הביטחון".

 

אורון המשיך למתוח ביקורת על התנהלות הממשלה, באומרו כי "האוצר מתכנן מראש הקצבת מאות מיליוני שקל בשנה לטובת סבסוד משכנתאות במשרד הבינוי והשיכון, מתוך ידיעה שלא ינוצלו, כך שבסוף שנה ניתן יהיה להעביר לטובת מטרות אחרות בטענת תת-ביצוע".

 

 

ח"כ יעקב אדרי (קדימה) אמר בהקשר של אי ביצוע כל תקציב משרד השיכון, כי כי "לגיטימי שבסוף שנה מנתבים עודפי תקציב של משרדי ממשלה מסוימים לטובת משרדים אחרים, אך כשמדברים על מצוקת הדיור, איפה שר השיכון שמוותר כל-כך בקלות על מאות מיליוני שקלים?"

 

יו"ר הוועדה, משה גפני, הודיע שהצבעה נגד ההעברה לא תסייע למשרד השיכון, וההעברה התקבלה על חודו של קול.

עם זאת, בסופו של הדיון הטעון הועבר הנושא לאשרור של הוועדה לתקציב הביטחון. אולם זו בלמה את ההעברה התקציבית בסך 420 מיליון שקל שאישרה ועדת הכספים. יו"ר הוועדה, שאול מופז, קבע כי הכספים יועברו - אך לא על חשבון תקציב משרד הבינוי והשיכון. מופז דרש מהאוצר לאתר מקורות אחרים להעברה התקציבית.

 

ח"כ שלי יחימוביץ' הצביעה נגד עיבוי תקציב הביטחון. לדבריה, "מדובר בהעברה תקציבית מופקרת, העומדת בסתירה מוחלטת למסיבות העיתונאים הראוותניות של רה"מ, שרי האוצר והשיכון, המציגים עצמם כמי שמחפשים פתרונות למצוקת הדיור הנוראה".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x