$
בארץ

בלעדי ל"כלכליסט" - מנכ"ל ישראמקו עוזב את תפקידו

רעידת אדמה בשותפות חיפושי הנפט והגז: יוסי לוי נפגש עם קובי מימון, בעל השליטה בישראמקו, וסיכם עימו על עזיבתו

גולן חזני וליאור גוטמן 12:0308.12.10

יוסי לוי, מנכ"ל ישראמקו, עוזב את תפקידו, כך נודע ל"כלכליסט". לפני שעה קלה נפגש לוי עם קובי מימון, בעל השליטה בישראמקו וסיכם עימו על העזיבה.

מה דעתך על מניית ישראמקו יהש:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

מדובר ברעידת אדמה בשוק האנרגיה, אשר רשם בשנה האחרונה קפיצה משמעותית מאז תגליות הגז הגדולות בתמר ואלו החזויות במאגר לוויתן.

 

בשלב זה לא ברור הרקע לעזיבתו של לוי שהיה מוותיקי שותפות חיפושי הנפט והגז.

 

בשיחה עם "כלכליסט" אמר לוי: "אני מכהן כמנכ"ל נפטא מ-1988 ואני אחד הוותיקים בענף. עשיתי עשרות קידוחים, כאשר הישג השיא הוא מציאת מאגר "תמר" - כל מחפש נפט רוצה להגיע לזה. אני מקווה שהמלצות ועדת ששינסקי לא יהרסו את זה - זה לא רק עניין המימון אלא גם הסיכונים שהיזם והמשקיעים לוקחים על עצמם". לדברי לוי, בכוונתו להישאר בענף.

 

ישראמקו היא אחת מהחברות הוותיקות בענף האנרגיה בישראל. החברה שותפה בכירה בקידוח "תמר", שם היא מחזיקה 28.75%. בנוסף ברשותה אחזקות ברישיונות "שמשון" ו"דניאל". לוי שימש בעבר כמנהל אגף כלכלה ותקציבים במשרד התשתיות וניהל את נפטא עוד בתקופה שהי הייתה בבעלות המדינה.

 

יורשו של לוי, שייכנס לתפקידו במרץ 2011, יצטרך להשלים מספר סוגיות לרבות מציאת מקורות מימון לפיתוח מאגר תמר והסדרת הסכם השימוש באסדת ים תטיס בעבור העברת הגז מ"תמר" לחופי ישראל. כזכור, ישראמקו היא השותפה היחידה בקידוח "תמר" שטרם השלימה את גיוס ההון הדרוש לפיתוח מאגר הגז. המימון, בהיקף של 750 עד 800 מיליון דולר, אמור להגיע מדויטשה בנק, אולם ההערכה היא שמסקנות ועדת ששינסקי מונעות כרגע חתימה על החוזה

בטל שלח
    לכל התגובות
    x