$
בארץ

האסון בכרמל: מענק של 2,500 שקל לכל מי שביתו נשרף

המעניק יינתן באופן מיידי לכל מי שייקבע כי לא יוכל לשוב לביתו בחודש הקרוב. נתניהו למנכ"לים של משרדי הממשלה: "צריך לחשוב מחוץ לקופסה"

תומר אביטל 13:1106.12.10

כל אדם שביתו נשרף ואשר ייקבע כי לא יוכל לשוב אליו בחודש הקרוב, יקבל מענק מיידי של 2,500 שקל - כך הודיע היום ראש הממשלה בנימין נתניהו, בעת דיון בו השתתפו המנכ"לים של משרדי הממשלה הנוגעים לשיקום פגעי השריפה בכרמל. הכספים נועדו לרכישת צרכים בסיסיים דחופים כגון ביגוד,

הנעלה וציוד לימודים לילדים בבתי הספר.

 

ראש הממשלה הנחה את פורום המנכ"לים לצאת מיידית לשטח על מנת "לפתור את הבעיות הדחופות תוך כדי תנועה ותוך קיצור הביורוקרטיה, ומציאת פתרונות יעילים ומהירים על ידי חשיבה מחוץ לקופסה".

 

נתניהו ציין כי "עומדות בפנינו שלוש משימות עיקריות: להחזיר את האנשים שפונו מאזורי השריפה הביתה ולטפל באלה שנפגעו; לבנות את הבתים שנהרסו ולשקם תשתיות; ולדאוג לשיקום הר הכרמל. שתיים מהמשימות הללו הן מיידיות. וכאשר אני אומר מיידיות, אני לא מתכוון לחודשים ולא לשנים, כפי שהיה ביישובי חבל עזה. אנחנו רוצים כאן טיפול אחר - מהיר מאוד, יעיל מאוד. כדי לעשות זאת אנחנו חייבים לחשוב מחוץ לקופסה. זה אומר שרוב ההגדרות הביורוקרטיות צריכות להיבחן מחדש, ובמקרה הצורך לשים אותן בצד.

 

"אנחנו מגדירים את האירוע הזה כמגה-שריפה, כי הוא אירוע שחורג מהשגרה. ולכן, לא דין האירוע הזה והמפונים של האירוע הזה והבתים השרופים של האירוע הזה, כדין הטיפול הממשלתי הרגיל בכל שריפה שפורצת בישראל. זו שריפת ענק, שהיא שונה בתכלית, ולכן גם ההתייחסות שלנו צריכה להיות שונה.

 

"אני יודע שטיפול כזה נוגד את הדי.אן.איי של המערכת הממשלתית שיושבת כאן, ואני לא מתכוון ספציפית לאנשים שיושבים כאן בדיון, אלא למערכת שמטבעה מתבצרת נגד שינויים מסוג זה. אבל הפעם אנחנו מוכרחים לצאת מהקופסה, כי אחרת זה יימשך ויימשך, ובסוף המדינה תשלם יותר". 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x