$
בארץ

שרים: "אלי ישי מתחיל לכסתח את עצמו"

שרים וגם מקורביו של שר הפנים העריכו שהוא לא יתפטר מתפקידו. שרים אמרו כי הם לא מאמינים שראש הממשלה יקים ועדת חקירה ממלכתית לחקירת מחדלי השריפה בכרמל

אטילה שומפלבי, ynet 09:2805.12.10

האצבע המאשימה שמופנית בימים האחרונים כלפי שר הפנים, אלי ישי, האחראי על שירותי הכבאות, לא מטלטלת את הממשלה וספק אם תגרום לשר להתפטר. שרים בכירים אמרו, כי למרות הדרישה הציבורית מישי לעזוב את תפקידו, "שום דבר לא יקרה". לדברי אחד השרים, "הוא כבר מתחיל לכסתח את עצמו מכל

כיוון, מדבר על מה שהיה ועל מה שיש, ומסביר בכל מקום שהוא לא אחראי. לא יקרה שום דבר ברמה של התפטרות. את מי זה מעניין אם הוא יתפטר או לא?".

 

אלי ישי מתרץ: אני פעלתי

  

שרים אמרו, לפני ישיבת הממשלה שתתקיים בטירת-כרמל, כי "אפשר למצוא אשמים אם רוצים. גם רוני בר-און ומאיר שטרית היו שרי פנים, אבל בסוף זה מתחיל ונגמר באיזה פקיד באוצר, שלא הסכים להקצות את הסכומים הנדרשים לשירותי הכבאות. הסיפור הזה מוכר וידוע, ובסוף ימצאו שמישהו תקע משהו באיזה משרד, ובזה זה ייגמר".

  

גורמים המכירים היטב את שר הפנים אמרו, כי אין סיכוי שהוא יעזוב את משרד הפנים. "כרגע סתם עושים לו עוול. משרד האוצר שולט בכל המשרדים, והוא קובע כל דבר. נכון שישי יכול היה להתעקש הרבה יותר לוּ היה רוצה, אבל באוצר יושבים אנשים ומחליטים מה יהיה בכל משרד".

  

נכון לעכשיו, לא ברור האם קריאתו של ישי להקים ועדת חקירה ממלכתית לשירותי הכבאות תתקבל בחיוב, שכן בינתיים, ראש הממשלה, בנימין נתניהו, מתנגד להקים ועדה כזו. עם זאת, שרים בממשלה העריכו כי "לראש הממשלה בטח עובר בראש שיצטרך להתקיים תהליך של בדיקה. ועדת חקירה ממלכתית מיותרת, והיא בעיקר יוצרת הרבה כסף לעורכי דין. יש בוועדות האלה הרבה ברברת, שבסופה המסקנות יהיו ברורות: צריך להעביר את הכבאות למשרד לביטחון הפנים".

  

שר בכיר הציע להעביר תוך זמן קצר את האחריות למשרדו של השר יצחק אהרונוביץ'. "ראש הממשלה צריך לפעול מהר ולהתקדם קדימה. חוק כבאות זה מה שנחוץ עכשיו", אמר השר. שר אחר, החבר בקבינט המדיני-ביטחוני, הוסיף בנושא החקירה: "אני לא מאמין שתהיה ועדה ממלכתית, אבל ברור שתהיה בדיקה. יש גם בדיקה של מבקר המדינה, שתראה אור בקרוב, ולכן ספק אם ועדה ממלכתית היא הפתרון".

  

במקביל, שרים הביעו בסוף השבוע שביעות רצון מהתנהלותו של ראש הממשלה במשבר. הם אמרו בציניות: "סוף סוף הוא הצליח לזהות מהר שמדובר במגה-אירוע. הוא יודע לעשות את השואו הנכון לציבור. כך, למשל, ישיבת הממשלה מחר בטירת-כרמל, שהיא כולה בשביל הפוזה. גם ישיבת הקבינט ביום שישי היתה סתמית לגמרי. לא הצבענו על שום דבר, וכנראה שנתניהו רצה שיראו אותו בציבור יושב בקריה עם השרים. הראו לנו מצגת יפה ומטוסים. ראינו תמונות. היה נחמד, אבל לא מעבר לזה".

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x