$
בארץ

סופה של השריפה עדיין רחוק, אך האש בבית אורן כבתה; נעצרו שניים בחשד להצתה

הופסקו פעולות הכיבוי האוויריות להיום, והכבאים נכנסים למגננה. ליד בית-אורן, שם הבתים נשרפו כליל, האש אמנם כבתה, אך סמוך לחי-בר וליד ניר עציון השריפה עדיין משתוללת. שני תושבי דליית אל-כרמל השליכו בקבוק ונעצרו בחשד להצתה

ynet 17:2703.12.10

יממה שלמה חלפה מאז ש-41 בני אדם נהרגו לאחר שאוטובוס נלכד בשריפת הענק בכרמל, וסופה של השריפה עדיין רחוק. סמוך לבית-אורן, הקיבוץ שבתיו נשרפו כליל, הושגה אמנם שליטה על האש, אך הכבאים עדיין נאבקים בלהבות, שמשתוללות בכמה מוקדים - דרומית וצפונית לחי-בר, ליד ניר עציון ובמספר מוקדים קטנים יותר, כמו סמוך לעוספייה. במקביל, עצרה המשטרה שני תושבי דליית אל כרמל, שהשליכו בקבוק. הם חשודים בניסיון להצתה מחודשת של האש.

 

השריפה בבית אורן אתמול השריפה בבית אורן אתמול צילום: אבי ברומברג
פעולות הכיבוי האוויריות הופסקו לפנות ערב, משום שלא ניתן לבצע כיבוי אווירי בחושך. הכבאים נכנסים למגננה סביב היישובים ופסי האש, כדי למנוע התפשטות נוספת של האש. היום התמודדו הכבאים בצפון עם שריפות נוספות, פרט לשריפת הענק בהר שהפך מירוק לשחור. אחרי שריפות בקריית ביאליק ובקריית טבעון, שם גם כן עלה חשד להצתות, פרצה אחר הצהריים שריפת קוצים סמוך לבת שלמה, על כביש 70.

 

בעקבות האש צפוי הכביש להיסגר לתנועה ממחלף שפיה לכיוון צומת פרדיס משני צדדיו. כביש 4 נסגר כבר לפני כן, והאפשרות הכמעט-יחידה להגיע לצפון בזמן הקרוב היא דרך כביש החוף, שגם הוא נסגר לזמן קצר הבוקר. התושבים שפונו התבקשו לא לחזור לבתיהם, על אף שכמה מהם, כמו בבית-אורן, לא שמעו להנחיות - והחליטו בכל זאת לראות מקרוב את הנזק העצום.

 

באזור המוחרקה שבמרכז הכרמל איתרה כאמור המשטרה שני תושבי דלית אל-כרמל, כבני 35, שזרקו בקבוק העשוי לשמש לבעירה. כוחות ממשטרת חיפה וממרחב חוף הוזעקו למקום ועצרו את השניים, שהועברו לחקירה. במשטרה בודקים חשד כי ניסו לבצע הצתה.

 

המשטרה, עיריית חיפה וקול ישראל פתחו גל שקט לטובת תושבי הכרמל שומרי השבת. הגל, בתדר 531 AM יעביר הודעות במקרי חירום.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x