שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

בלעדי ל"כלכליסט": דרהי יוכל להכניס שותף ישראלי למירס עד סוף ינואר

שר התקשורת קיבל את בקשתו של בעל השליטה במירס, הנדרש לשלב שותף ישראלי בשיעור של 5% מהחברה בכדי לעמוד בתנאי רשיונה, לדחיית המועד המקורי מהשבוע הבא

גילעד נס 15:4224.11.10

שר התקשורת משה כחלון אישר לאיש העסקים הצרפתי פטריק דרהי למצוא רוכש ל-5% ממניות חברת מירס עד סוף  ינואר 2010. דרהי פנה בשבועות האחרונים לכחלון, וביקש ממנו הארכה בת חודשיים, כיוון שהעריך כי לא יצליח לעמוד בתאריך היעד המקורי להשלמת המהלך, ה-30 בנובמבר.

 

דרהי

רכש את הבעלות המלאה על מירס מידי חברת מוטורולה תמורת 170 מיליון דולר, בעסקה שנחתמה בסוף 2009 והושלמה בחודש מאי 2010, כאשר ניתן לה אישור שר התקשורת.

 

עם זאת, אחוז מסוים מבעלי המניות במירס, בדומה לחברות התקשורת האחרות בישראל, חייב להיות "ישראלי", כלומר חברה ישראלית או זרה הנשלטת בידי אזרח ישראלי. למרות שהחברה באמצעותה ביצע דרהי את הרכישה, "אלטיס רכישה", רשומה בישראל, היא הוקמה לצורך ביצוע העסקה, ודרהי עצמו אינו אזרח ישראלי.

 

שר התקשורת אישר את השלמת עסקת מירס תוך הצבת תנאי לפיו בתוך ששה חודשים יוכנס שותף ישראלי בשיעור של לפחות 5% למירס, והמועד האחרון לפקיעת תקופה זו הינו ה-30 בנובמבר, כלומר בעוד כשבוע. בשבועות האחרונים מתנהלים מגעים מתקדמים למכירת אחזקות אלו למספר גופים פיננסיים, שאינם מגיעים מעולם התקשורת.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x