$
משפט

חשד: עמותות חרדיות הונו את המדינה בעשרות מיליוני שקלים באמצעות תלמידי ישיבה פיקטיביים

המשטרה פשטה על משרדי שלוש עמותות ברמת בית שמש, בית"ר עילית וירושלים ועצרה 6 מראשי העמותות. החשד: זייפו תעודות זהות לצורך קבלת דמי תמיכה חודשיים ממשרד החינוך עבור תלמידים שכלל אינם לומדים בישיבות

איתי הר אור 17:4121.11.10

חשד להונאת עתק: חוקרי ובלשי היחידה המרכזית במחוז ירושלים של המשטרה בשיתוף מפלג ההונאה בעיר פשטו הבוקר (א') על שלושה משרדי עמותות של מוסדות חינוכיים תורניים חרדיים באזור ירושלים.

 

המשטרה חושדת כי מוסדות אלו הונו את המדינה בסכומי עתק של עשרות מיליוני שקלים. הפשיטה נערכה במוסדות החרדיים בשכונת מאה שערים בירושלים, וביישובים רמת בית שמש ובית"ר עילית. על פי החשד, העמותות רשמו באופן פיקטיבי תלמידים בעמותות החרדיות על מנת לקבל תקציבים עבורם ממשרד החינוך.

 

במפלג הזרוע המבצעית של ימ"ר ירושלים, בפיקודו של סגן ניצב חיים שמואלי, חושדים כי במהלך השנים האחרונות הונו מוסדות חינוכיים אלה את המדינה בסכומים של כמה עשרות מיליוני שקלים.

 

1,000 תעודות זהות מזויפות

 

בחיפושים שנערכו בירושלים, בבית שמש ובבית"ר עילית נעצרו 6 חשודים, מראשי משרדי העמותות, ועוכבו 4. כמו כן נתפסו ונלקחו למעלה מ-1,000 תעודות זהות מזויפות, מכונות להדפסת תעודות זהות, מחשבים, מכשירים לניילון והדבקת תעודות זהות, חותמות וציוד נוסף.

 

החקירה נפתחה בעקבות מידע מפעילות מודיעינית ארוכה וחקירה סמויה שנמשכה חצי שנה, ובה עלו חשדות כי מוסדות חרדיים תורניים מזייפים תעודות זהות לצורך קבלת דמי תמיכה חודשיים ממשרד החינוך עבור תלמידים שאינם לומדים כלל בישיבות.

 

על פי החשד, העמותות הציגו מצג שווא לפיו כמה מאות תלמידים לומדים בכל ישיבה, כאשר בפועל למדו בה כמה עשרות בלבד. במשטרה בודקים כעת בין היתר לאן זרמו הכספים. מהמשטרה נמסר כי החקירה נמשכת במפלג הונאה וכי צפויים מעצרים נוספים. החשודים יובאו מחר לבית משפט השלום בירושלים לדיון בבקשת המשטרה להאריך את מעצרם.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x