שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

נגה קינן: "במדינת ישראל יש כלכלה קוטבית"

יו"ר פורום CFO: "מצד אחד אנחנו מדינת OECD מפותחת, ומצד שני אנו כלכלה המתחרה עם מדינות מתפתחות על משיכת השקעות. החוק לעידוד השקעות הון חייב להתאים את עצמו למציאות זו"

הדר קנה 12:5021.11.10

"עם ההצטרפות ל-OECD, חשוב לזכור כי ישראל עדיין נאבקת על מקומה בין המדינות המפותחות", כך אמרה נגה קינן, יו"ר פורום CFO בכנס סוף שנת המס של PwC - קסלמן וקסלמן ישראל ושל פורום CFO.

 

במהלך הכנס התייחסו הדוברים לחוק החדש לעידוד השקעות הון. קינן אמרה כי: "במדינת ישראל יש כלכלה קוטבית. מצד אחד אנחנו מדינת OECD מפותחת, ומצד שני אנו כלכלה המתחרה עם מדינות מתפתחות על משיכת השקעות. החוק לעידוד השקעות הון חייב להתאים את עצמו למציאות זו".

 

ג'רי ז'ליגמן, ראש מחלקת מסים ב-PwC הוסיף כי "יש חוקים שצריך להסתכל עליהם לא רק כאמצעי לגביית כסף מהציבור, אלא ככלי להסתכלות קדימה למען קידום המדינה.

 

"מהפכה"

 

גיל וייסלר CFO ווישי ישראל ואבישי ברדוגו, שותף מסים ב-Israel PwC, הציגו בכנס את השינויים והמשמעויות של החוק החדש לעידוד השקעות הון, ואמרו כי מדובר במהפכה ובשינוי יסודי של המצב הקיים שהפורום מברך עליו. "החוק החדש מספק פשטות, וודאות, תחרותיות וחדשנות.

 

"בעבר, היה קשה להסביר להנהלה זרה מה המשמעות של שחיקת מחזורים, הרחבה וחישוב שיעור מס אפקטיבי. החוק החדש נותן שיעור מס אחיד אך לא תמיד מספיק תחרותי ביחס לעולם. ישנן חברות הנפגעות מהחוק, ויש לתת על כך את הדעת.

 

"כמו כן יש לתת את הדעת לנושא 'יציבות ההטבות. כיום משקיע יודע מה יהיה אזור הפיתוח וכפועל יוצא שיעורי המס שיחולו עליו לכל תקופת ההטבות. בהתאם לחוק החדש - אזור הפיתוח ושיעורי המס יכולים להשתנות משנה לשנה".

 

לטפל ב"כסף הכלוא"

 

פורום CFO קרא לוועדת הכספים לשקול הפחתת רף הכניסה למסלול האסטרטגי, אשר עומד כיום על סך הכנסה מועדפת של 1.5 מיליארד שקל והיקף הכנסות מאוחד של 20 מיליארד שקל. בנוסף, הפורום מבקש לטפל גם בבעיית ה"כסף הכלוא" אשר מהווה את "אחד החסמים המשמעותיים ביותר להשקעות של חברות רב לאומיות בישראל".

 

"כסף כלוא" הינו כסף אשר משיכתו כדיבידנד על ידי חברות האם ממוסה באופן שהופך את משיכתם לאי-כדאית, ולפיכך הופך את עצם ההשקעה הראשונית של החברה בישראל לפחות כדאית. הפורום מציע לתת פיתרון שיעודד את החברות למשוך את הכספים שכלואים מהעבר כדיבידנד.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x