שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

דרהי ביקש מכחלון ארכה של חודשיים להכנסת שותף למירס

שר התקשורת אישר בחודש מאי השנה את רכישת מירס על ידי דרהי, בתנאי שיכניס שותפים ישראלים ב־5% לפחות עד סוף נובמבר

גילעד נס 08:1921.11.10

איש העסקים הצרפתי פטריק דרהי ביקש לפני כמה שבועות משר התקשורת משה כחלון ארכה בת חודשיים, להשלמת המכירה של 5% ממניות מירס שבידיו לכמה משקיעים ישראלים שאיתם הוא מנהל מגעים - כך נודע ל"כלכליסט". ככל הידוע שר התקשורת טרם השיב לפנייה, אך אפשר להעריך כי ייענה בחיוב.

 

דרהי

רכש את הבעלות המלאה על מירס מידי חברת מוטורולה תמורת 170 מיליון דולר, בעסקה שנחתמה בסוף 2009. במאי השנה אישר השר כחלון את העסקה והיא הושלמה. כחלון התנה את אישורו בכך שדרהי יצרף עד סוף נובמבר שותפים ישראלים, שיחזיקו לפחות 5% ממניות החברה, בהתאם לחובה בכל חברות התקשורת בישראל. דרהי, שאינו אזרח ישראל, רכש את מירס באמצעות חברת "אלטיס רכישה" הרשומה בישראל, אך הוקמה לצורך ביצוע העסקה.

 

בשבועות האחרונים מנהל דרהי מגעים מתקדמים עם כמה גופים פיננסיים שאינם מגיעים מעולם התקשורת. אפשר להעריך כי המועד המקורי שקבע כחלון להשלמת העסקה ולחץ הזמן שבו נמצא דרהי, מאפשרים לרוכשים הפוטנציאליים לדחוק את מחיר העסקה לכיוון מטה. גם אם יצליח דרהי להביא את המגעים לכדי עסקה מוגמרת, הוא נדרש עדיין לקבל את אישורו של שר התקשורת כחלון, וספק אם תהליך האישור יכול להסתיים לפני 30 בנובמבר.

 

אם שר התקשורת לא יאשר את הדחייה, מירס תימצא במצב שבו היא מפרה את רישיונה בכל הקשור להגבלות על בעלי השליטה בה. במקרה כזה אמור השר לנקוט צעדים שימנעו ממנה להמשיך לספק שירות ללקוחותיה. עם זאת, בהתחשב בעובדה שמשרד התקשורת מנסה לסייע למירס להציב תחרות לחברות הסלולר הגדולות, ספק אם כחלון יסרב לבקשת הדחייה ויפגע בכך בסיכוי הטוב ביותר שלו לקדם את התחרות בשוק הסלולר.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x