$
בארץ

הושגה פשרה עם דובק; ועדת הכספים אישרה את ייקור הסיגריות

לפי הצו שאושר, המס המינימלי לחפיסת סיגריות יעלה ל-9.5 שקלים והתוספת להכנסות המדינה ממסים תעמוד על 700 מיליון שקל

תומר אביטל 11:2017.11.10

ועדת הכספים אישרה פה אחד את העלאת המס על סיגריות. ההצבעה היום התקיימה לאחר דין ודברים בין נציגי רשות המסים לבין נציגי חברת הסיגריות המקומית דובק, ונציגי יבואני הסיגריות.

 

מוקדם יותר השבוע דחתה ועדת הכספים דחתה את הדיון בבקשת משרד האוצר להעלות את מחירי הסיגריות.

הצו של משרד האוצר לייקור הסיגריות כבר נכנס לתוקף ביולי, אך ועדת הכספים נדרשה לאשר אותו עד 22 בנובמבר, אחרת הוא היה מבוטל והסיגריות היו מוזלות. 

 

לפי הצו שאושר, המס המינימלי לחפיסת סיגריות יעלה ל-9.5 שקלים והתוספת להכנסות המדינה ממסים, לפי דברי סמנכ"ל חטיבה כלכלית ברשות המיסים, ערן יעקב, תעמוד על 700 מיליון שקל בשנה. כמו כן סוכם כי נציגי דובק יקיימו הידברות עם נציגי רשות המסים בשביל לבחון דרכים לריכוך הפגיעה בתעשיית ייצור הסיגריות המקומית, לפני ההעלאות העתידיות.

 

סמנכ"ל רשות המסים אמר בדיון, כי "סיכמנו שהצו יאושר אך במקביל נוציא צו שהמדד שאמור היה להתעדכן בראשון בינואר, לא יעודכן. ולמרות שעברנו לבסיס מס אחר, נהיה מוכנים לבחון בעתיד אם ניתן יהיה לשנות את בסיס המס, אם הוא יהיה טוב יותר".

 

בנוסף, אישרה ועדת הכספים את ביטול הטבת המס על דלקי ביו-דיזל. עם זאת, במשרד האוצר הבטיחו כי "יימצא פיתרון למפעלים מקומיים". לדברי נציג משרד האוצר, "תינתן הטבה כהוראת שעה לביו-דיזל המיוצר משמן משומש שנאסף בישראל בלבד. מדובר בהטבה משמעותית".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x