$
בארץ

החקלאים מאיימים להשבית את אספקת הפירות והירקות

בעקבות הקיצוץ במספר העובדים הזרים הודיעו החקלאים כי ישביתו את האספקה למשך שלושה ימים תוך כשבועיים, וכן יביאו להשבתת אספקת החלב והביצים

אורנה יפת 19:2131.10.10
החקלאים נערכים להשבתת אספקת פירות, ירקות וצמחים לכלל השווקים ורשתות השיווק למשך שלושה ימים. זאת במחאה על הקיצוץ במכסות העובדים התאילנדים לחקלאות. החקלאים מאיימים לצרף לשביתה גם את מגדלי העופות והפרות, ולהשבית את אספקת החלב והביצים.

 

על פי החלטת הממשלה, עליה
חתמו גם החקלאים לפני כשנה, צפוי לרדת מספר העובדים הזרים לחקלאות מ-25 אלף ל-18 אלף עד שנת 2015. בשנת 2011 צפוי מספר העובדים הזרים בחקלאות לרדת ב-1,500 עובדים.

 

"אנו מבקשים לדון בהסכם הזה מחדש", מסביר מאיר יפרח, מזכיר ארגון מגדלי הירקות. "ההסכם הזה אמור היה להתקיים במידה וייכנסו לחקלאות מכונות שיחליפו את כוח האדם. אבל עוד לא המציאו מכונה שהחליפה את העובדים ולכן ההסכם הזה גרוע", אמר יפרח.

 

"יש זעם רב בקרב החקלאים", אומר צבי אלון, מנכ"ל מועצת הצמחים. "מדובר בהסכם גרוע שכן המיכון לחקלאות נכנס בקצב הרבה יותר איטי מהצפוי. החקלאים קוראים להתארגנות להשבתה על מנת לעורר את דעת הקהל ולהפנות את תשומת ליבה של הממשלה לנושא".

 

ביום רביעי הקרוב יתכנסו החקלאים על מנת לדון בהשבתה שאמורה להתקיים בתוך שבועיים עד שלושה שבועות. "אנחנו צריכים 52 אלף עובדים לחקלאות", אומר יפרח. "כיום יש לנו מחצית ממספר העובדים הנדרשים, כאשר בתחנה המרכזית מסתובבים 100 אלף עובדים זרים, יש הרבה סודנים בארץ ולא ברור למה מתנקלים דווקא לחקלאים". לדברי יפרח, "כאשר יכניסו מכונות לחקלאות נסכים לקיצוץ זה. כרגע אין עובדים פלסטינים ולא ישראלים וגם את מספר העובדים התאילנדים רוצים לקצץ".

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x