$
בארץ

משה כחלון: "קנסות היציאה של חברות הסלולר יופחתו משמעותית בסוף השנה"

שר התקשורת הודה כי אין תחרות אמיתית בשוק הסלולר. לדבריו, "אנו דורשים תחרות אמיתית ושוק חופשי באמת. השאיפה היא שהמפעיל החדש ימשוך את המחירים כלפי מטה"

מאיר אורבך 13:2720.10.10

"החברות הסלולריות מרוויחות יפה ונראה כי יש מקום לכניסתם של מפעילים נוספים לתחום. השאיפה שלנו היא שהמפעיל הסלולרי החדש ימשוך את המחירים לצרכן כלפי מטה. התחרות האמיתית תקרה כאשר בפועל המחירים יירדו. זהו לא יעד דמיוני". כך אמר היום (ד') שר התקשורת, משה כחלון, בפגישה עם תא

תקשורת של פורום CFO, המונה את מנהלי הכספים של חברות התקשורת המובילות בישראל,

 

"עוד אמר כחלון, כי "יש היעדר תחרות בולט בשוק הסלולר. אנו נוקטים במספר צעדים כדי להגדיל את התחרות בשוק זה, כאשר ההחלטה העיקרית היא להכניס מפעיל נוסף. לצורך כך עלינו לטפל להתגבר על מספר חסמים". כחלון סקר את החסמים השונים שבכוונתו להסיר, בכדי להקל על כניסתו של המפעיל החדש לשוק

 

לדבריו, "החסם הראשון הוא פריסת תשתית מתקני גישה ואנטנות הארצית – מדובר במהלך מורכב וארוך יחסית, על כן, במכרז שפרסמנו, אפשרנו למפעיל הסלולרי החדש פריסה ראשונית של כ-10% בלבד. במקביל נאפשר לו להשלים את הפריסה לארצית הארצית במשך שבע שנים. כדי לגשר על הפער, אנחנו בוחנים אפשרות לחייב את החברות הקיימות לאפשר למפעיל החדש להשתמש בתשתית שלהם במסגרת נדידה פנים ארצית. אני מעדיף שהחברות יגיעו להסכמה ביניהן בעניין התנאים, אולם, אנו מכינים את עצמנו גם למצב שבו החברות לא יגיעו לעמק השווה.

 

"חסם נוסף שעומד בפני התחרות הוא קנסות יציאה גבוהים של חברות הסלולר הנגבים מהלקוחות. בסוף השנה אנו עתידים להפחית באופן דרסטי את כל קנסות היציאה.

 

טיפול בחסם נוסף, הינו הפחתת דמי הקישוריות - המקטע של השיחה מחברה לחברה הוא מקטע מונופוליסטי, ולכן נתון לפיקוח שלנו. בבדיקה שערכנו עולה כי יש להפחית את המחירים למחירי עלות בהקדם. ולכן כבר בינואר 2011 המחירים יופחתו למחירי עלות. נושא זה חשוב במיוחד למפעיל סלולרי חדש מכיוון שהוא בראשית דרכו ובאופן טבעי יוציא יותר שיחות לחברות אחרות ועליו יהיה לשאת בנטל תשלום דמי הקישורית."

 

השר כחלון גם התייחס לביקורת כלפי מדיניותו, ואמר כי "הרגולציה אינה מרסקת, אלא מאזנת. אני שר התקשורת של הצרכנים וגם של החברות. אנחנו דורשים תחרות הוגנת וצרכנות הוגנת, אנחנו דורשים תחרות אמיתית ושוק חופשי באמת – שמהם כולם ירוויחו. כיום ישנו פער לא הגיוני לטובתם של החזקים, ודווקא הם משלמים פחות. הבדלי המחיר הם בלתי מוצדקים ואנחנו כאן כדי לטפל בזה."

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x