$
בארץ

קרב על ראשות ועדת הכלכלה? ח"כ שאמה זומן לשיחה עם ראש הממשלה

שאמה אמור להחליף את אופיר אקוניס בתפקיד יו"ר ועדת הכלכלה, אך כעת לא ברור גורלו של החילוף. שאמה: "אין לי ספק שב-3 בנובמבר יבוצע חילוף"

גולן חזני 19:1417.10.10
מי יהיה יו"ר ועדת הכלכלה של הכנסת? ח"כ כרמל שאמה, שאמור להחליף את אופיר אקוניס בראשות הוועדה, זומן היום לפגישה עם ראש הממשלה בנימין נתניהו. עפ"י פרסומים שונים, נתניהו מתכוון להשאיר בתפקיד את אופיר אקוניס, ולא להעביר את התפקיד לשאמה ב-3 בנובמבר, כפי שסוכם בהסכם הרוטציה
בין השניים.

 

שאמה, שאינו מתכוון לוותר על הסכם הרוטציה, אמר ל"כלכליסט" כי: "אין לי ספק שב-3 בנובמבר יבוצע חילוף בכסא יו"ר ועדת הכלכלה בהתאם להחלטת סיעת הליכוד והבטחתו של ראש הממשלה אלי. עם כל הכבוד לטייקונים ובעלי אינטרסים כלכליים המעדיפים את ח"כ אקוניס על פניי בתפקיד היו"ר, הם עדיין לא מנהלים את סיעת הליכוד ולבטח לא את כנסת ישראל. בכל מקרה לא נולדתי יו"ר ועדת הכלכלה אך צברתי מספיק אומץ לא להתכופף בפניהם. אעדיף להפסיד את תפקיד יו"ר ועדת הכלכלה ולא לשתוק בעניין העלאת תמלוגי הגז".

 

שאמה הביע מספר פעמים את תמיכתו בהעלאת התמלוגים לחברות הגז. "ציפיתי ממי שהגן על טייקוני הגז בתירוץ כי הסכמים יש לכבד, ואין משנים את כללי המשחק תוך כדי המשחק, שיהיה עקבי לפחות, גם אם הוא מתקשה להיות הגון", אמר שאמה על ח"כ אקוניס.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x