שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

בעקבות תחקיר "כלכליסט": "חקירה פלילית נגד ח"כים שישכרו לשכות פיקטיביות"

יו"ר הכנסת רובי ריבלין הזהיר את חברי הכנסת לבל ישכרו לשכות חוץ פרלמנטריות שלא לפי הנהלים

תומר אביטל 06:5817.10.10

יו"ר הכנסת רובי ריבלין שיגר בימים האחרונים מכתב חריף לחברי הכנסת שבו הוא הזהיר אותם לבל ישכרו לשכות חוץ פרלמנטריות שלא לפי הנהלים המחייבים ואף איים לנקוט נגד מי שיפרו את התקנות צעדים חריפים היכולים להגיע עד כדי חקירה פלילית.

 

לתחקיר "כלכליסט":

חלק א' - "אני

לא יודעת להסביר לך איך להגיע"

חלק ב' -  כך משתמשים חברי הכנסת בתקציב הלשכות החוץ-פרלמנטריות

חלק ג' - המסע בעקבות לשכות הח"כים האבודות

חלק ד' - הלשכות נמצאו, אך עקבות הח"כים אבדו

  

המכתב נשלח בעקבות תחקיר "כלכליסט" שחשף כי רבות מהלשכות אינן פעילות או שנשכרו מידי בני משפחה ומקורבים שלא על פי ההנחיות ותמורת תשלום מופרז וחלקן נטולות שילוט והכוונה כפי שמחייבות התקנות. "התנהלות פסולה מהסוג שנחשף בתחקיר", כותב ריבלין, "עלולה להוות עבירה על כללי האתיקה ובמקרים חמורים אף להגיע לכדי עבירה פלילית".

 

במקביל מתכוונת הכנסת לפרסם בימים הקרובים את כתובותיהן של כל הלשכות ששוכרים חבריה באתר האינטרנט כדי לאפשר לציבור למצוא את מיקומן ולבחון האם הן פעילות. ריבלין אף זימן פגישה עם יו"ר הוועדה הציבורית לקביעת תנאים של חברי הכנסת, פרופ' ראובן גרונאו, מנכ"ל הכנסת דן לנדאו וגורמים נוספים. הבכירים ידונו בדרכים נוספות לסתימת הפרצות שחשף התחקיר. בכירי הכנסת ייוועדו בקרוב כדי לדון בממצאי התחקיר.

 

ב־2010 שילמה הכנסת כ־920 אלף שקל על שכירת 38 לשכות, שרבות מהן כפי שעלה בתחקיר אינן משמשות לפעילות חוץ פרלמנטרית לשמה נשכרו.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x