$
משפט

המשטרה מעכבת את הליך בית המשפט בפרשת רציו

ראש צוות החקירה במשטרה: "הגשת כתב הגנה עלולה לפגוע בחקירה"; החברה הגישה בקשה לארכה של 60 ימים בהגשת כתב התשובה

ענת רואה 16:4813.10.10
המשטרה, המנהלת חקירה בפרשת הבוררות בין חברת רציו חיפושי נפט לחברת גלובוס, ביקשה מרציו לעכב בחודשיים את הגשת כתב ההגנה שלה בנימוק שהגשת כתב הגנה כעת עלול לפגוע בחקירה.

 

רציו, המיוצגת ע"י עו"ד אלי זהר, פנתה היום לבית המשפט המחוזי בבקשה לתת לה ארכה של 60 ימים במועד
הגשת כתב התשובה, כך שזו תוגש רק בתחילת ינואר 2011 ולא בעוד כשבועיים, המועד המקורי שנקבע.

 

בבקשה נכתב כי לאחר הגשת התביעה לבית המשפט פתחה המשטרה בחקירת מכלול הטענות העולות סביב הבוררות. בנוסף לכך, בימים האחרונים פנה ראש צוות החקירה במשטרה לעו"ד זהר וביקש לעכב את הגשת התשובה בטענה כי "נוכח התלונות ההדדיות של הצדדים, הגשת כתב הגנה מצד מרשתכם עלולה לפגוע בחקירה".

 

פרשת רציו נחשפה לפני כחודש כאשר גלובוס פנתה לבית המשפט בבקשה לביטול הסכם בוררות ולהעברת הבורר עו"ד אסף ברם מתפקידו. גלובוס טענה כי הבעלים של חברת רציו, יגאל לנדאו, עירב את ראש ארגון הפשע מאיר אברגיל במגעים מול גלובוס בשל סכסוך בין שני הצדדים. גלובוס מצידה טענה כי לאחר שגילתה שהעולם התחתון מעורב בפרשה היא גייסה נציג בשם "יחזקאל" מטעמו של שלומי שוקרון, בעליה של חברת גלובוס שהיה משקיע ברציו. הבקשה להעברת הבורר מתפקידו העלתה טענות רבות נגד הבורר, בין היתר כי הוא אינו יכול לנהל את הבוררות באופן חופשי לאחר שהתמנה לתפקידו במעורבותו של מאיר אברג'יל.

 

מחברת רציו נמסר היום בתגובה כי היא מברכת על החקירה ותגיש את כתב הגנתה המפורט לאחר סיומה: "אנו מקבלים בברכה את פתיחת חקירת המשטרה במכלול הטענות העולות סביב הבוררות גלובוס-רציו. עמדת רציו בנושא הבוררות עם גלובוס נמסרה בעת פרסום הסכסוך המשפטי סביב הבוררות, ועיקריה: בפרשה זו מדובר בניסיון חסר שחר לסחוט סכומי כסף גדולים מחברת רציו בטענות שווא, המצטרף למסע סחיטה ואיומים הנמשך כבר שנים אחדות".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x