$
בארץ

ניגוד עניינים: משרד עוה"ד פישר בכר חן מייצג את עופר נגד המדינה ואת המדינה נגד עופר

פישר בכר חן ושות' מייצג את המדינה מול כיל בעניין המחלוקת על התמלוגים החסרים שגובהם נאמד עד 115 מיליון דולר. המשרד מייצג גם את בטר פלייס, חברה בת של החברה לישראל, אף היא בשליטת משפחת עופר. פישר בכר חן: "איננו מייצגים את האחים עופר"

רויטל חובל 14:1403.10.10
חשש לניגוד עניינים במשרד עורכי דין פישר בכר חן ושות' בייצוג המדינה בעניין מחלוקת התמלוגים החסרים שמשלמת כיל מקבוצת החברה לישראל בשליטת משפחת עופר עבור הפקת אשלג מים המלח. החשש נובע מהעובדה שמשרד עורכי הדין מייצג את המדינה ומנגד מחלקה אחרת במשרד מייצגת את בטר פלייס, מיזם
המכוניות החשמליות של החברה לישראל.

 

המדינה, ובכללה משרד האוצר, שכר לפני חודשיים את שירותיו של משרד עורכי הדין פישר בכר חן בעניין המחלוקת מול כיל וממצאי דו"ח ברלב שנחשף היום ב"כלכליסט" לראשונה. על פי טיוטת הדו"ח, חוב התמלוגים שחייבת כיל למדינה נאמד בכ-115 מיליון דולר לשנים 2000-2008.

 

עו"ד גיל אוריון, שותף בכיר במשרד פישר בכר חן מטפל בסוגיה מול נציגי כיל, ולעת עתה המגעים בין הצדדים מתנהלים בהידברות ובהסכמה מבלי שמונה מגשר בין הצדדים. יצוין כי על פי שטר הזיכיון, משרד האוצר וכיל מחויבים למצות הליך גישור לפני פתיחה בהליך בוררות ולאחרונה הודיע משרד האוצר כי הליך הגישור צפוי להתחיל בקרוב.

 

ממשרד פישר בכר חן וול אוריון ושות' נמסר: "המשרד אינו מצוי כלל בניגוד עניינים. המשרד אכן מייצג את המדינה בהליך הגישור בפרשת זיכיונות ים המלח וכי"ל. עם זאת איננו משמשים כלל ובשום מקרה אחר כעורכי הדין של קבוצת האחים עופר, החברה לישראל, כיל או משפחת עופר. המשרד מייצג את חברת 'בטר פלייס ישראל', עבודתנו נעשית למול ההנהלה המקצועית של החברה הכוללת את מנכ"ל החברה, משה קפלינסקי ונושאי תפקיד אחרים ולא מול בעלי המניות בה".

 

ממשרד האוצר נמסר בתגובה: "העניין המוצג בפניתך אינו מעורר בעיה של ניגוד עניינים. משרד פישר, בכר חן ושות', אשר מייצג את המדינה במחלוקת שקיימת בינה לבין מפעלי ים המלח בשאלת התמלוגים המגיעים למדינה אינו משמש כמשרד עו"ד של קבוצת האחים עופר, החברה לישיראל, כי"ל או משפחת עופר. הייצוג של משרד את חברת בטר פליס ישראל נעשה מול ההנהלה המקצועית של החברה (המנכ"ל משה קפלינסקי ונושאי תפקיד אחרים בהנהלתה המקצועית של החברה) ולא מול בעלי המניות. נתיין עוד כי יו"ר הדירקטוריון של בטר פלייס ישראל הוא שי אגסי (ולא עידן עופר). בהקשר זה נכון לציין שבמהלך הפנייה לקבלת הצעות שנערכה בעניין נעשתה פניה לשישה משרדי עו"ד מהגדולים והמובילים בארץ, כאשר לשלושה משרדי עו"ד התגלתה בעיית ניגוד עניינים מראש.

 

"נציין עוד כי תגובה זו היא על דעתו של משרד המשפטים"

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x