שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

ישי הורה לחסום את שירות התשלומים הממשלתי בשבת

השר מיכאל איתן שוחח עם ישי וקרא לו להשהות את ההחלטה עד לדיון נוסף: "זכותם הדמוקרטית של אזרחים לקבל שירותי ממשלה בזמנים הנוחים להם"

מיקי פלד 19:4014.09.10

שר הפנים אלי ישי הורה היום לחסום את האפשרות לשלם אגרות וחשבונות באתר רשות האוכלוסין בשבתות וחגים. לאחרונה הורה ישי ליחידת מחשוב של משרד הפנים לבצע את העבודות הנדרשות כדי למנוע תשלומים שכאלו, המהווים את עיקר התשלומים למשרד. בין השאר, מדובר בתשלומים לחידוש דרכון, אגרות

שונות להעסקת עובד זר, אגרות רישיון נשק ועוד.

 

בתגובה להוראת ישי שוחח איתו השר מיכאל איתן, המופקד על שיפור השירות הממשלתי לציבור, וסיכם עמו כי תתקיים פגישה עם שרי ש"ס בנושא שירותי הממשלה באינטרנט בשבתות ובחגים. כמו כן ביקש איתן מישי כי בינתיים לא יתקיימו פעולות חד־צדדיות בנושא. איתן אמר: "אני מאמין כי בעזרת הטכנולוגיה נוכל לספק פתרון מוסכם שיאזן בין הערך החוקתי של מדינה יהודית המחייב את הממשלה לשמור על השבת, לבין זכותם הדמוקרטית של אזרחים לקבל שירותי ממשלה בזמנים הנוחים להם".

 

למרות התנסחותו הדיפלומטית של איתן, נראה כי החלטתו של ישי נעשתה לא כדי למנוע מעובדי המשרד לעבוד בשבת, משום שהאתר עובד באופן אוטומטי ללא מגע יד אדם, אלא כדי למנוע חילול שבת בידי הציבור הרחב. לא ניתן היה להשיג את תגובת ישי לדברים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x