שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

מע"צ אישרה הקמת 4 כבישים בכ־4.5 מיליארד שקל

הכבישים יוקמו במסגרת תוכנית החומש לשנים 2015-2011, שעלותה הכוללת עומדת על כ-30 מיליארד שקל

ליאור גוטמן 07:0006.09.10

החברה הלאומית לדרכים (לשעבר מע"צ) אישרה בימים האחרונים הקמה של ארבעה כבישים חדשים בעלות כוללת של כ־4.5 מיליארד שקל, זאת במסגרת תוכנית החומש המעודכנת של החברה לשנים 2011–2015 – כך נודע ל"כלכליסט".

 

התוכנית החדשה כוללת שדרוג משמעותי של הדרך המובילה כיום בין

רמת ישי לצומת עמיעד, בעלות כוללת של כשלושה מיליארד שקל; כביש חדש שיחבר בין כביש 412 לכביש חוצה ישראל (כביש 6) בעלות של כרבע מיליארד שקל; שדרוג משמעותי של מחלף מורשה, והקמה של מחלף חדש צפונית לו בעלות של כחצי מיליארד שקל; ושדרוג הכביש המחבר כיום בין צומת שוקת לערד בעלות של כחצי מיליארד שקל. כמו כן, יוקצבו במסגרת התוכנית כמיליארד שקל מדי שנה, עבור תחזוקה שוטפת של כבישים קיימים. בשבועיים הקרובים צפויה התוכנית לעבור לאישור של משרדי האוצר והתחבורה, שלא צפויים להערים עליה קשיים מיוחדים.

 

ארבעת הכבישים החדשים אושרו, כאמור, במסגרת תוכנית חדשה המתייחסת לשנים 2011–2015. הכבישים מצטרפים לתוכנית לשדרוג עשרות כבישים נוספים שאושרה בעבר לשנים 2009–2014. התוכנית האחרונה עודכנה בימים האחרונים, לאור שינוי יעדים שנעשה במשרד האוצר, בין השאר עקב תוכנית נתיבי ישראל לרישות הארץ במסילות וכבישים שאושרה בממשלה לפני כמה חודשים.

על פי הערכות, עלות תוכנית החומש המעודכנת עומדת על כ־30 מיליארד שקל, לעומת כ־22 מיליארד שקל - עלות תוכנית החומש הקודמת לשנים 2009–2014. בין השאר כוללת התוכנית החדשה גם הקמה של שתי מסילות רכבת בין עכו לכרמיאל ובין חיפה לבית שאן. במסגרת התוכנית המעודכנת הושארו פרויקטים שמע"צ החלה כבר בבנייתם, ובהם שדרוג כביש 40 (עוקף ב"ש).

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x